Type to search

Jak urządzić sypialnię w stylu glamour?

Istnieje wiele styli, którymi się inspirujemy, urządzając sypialnię. Chcemy, żeby było przytulnie, elegancko i romantycznie, dlatego obecnie bardzo popularny jest styl glamour. Charakteryzuje się on połączeniem szyku i połysku, a duże znaczenie ma dobór odpowiedniego materiału i koloru. Aby z powodzeniem aranżować wnętrze sypialni zgodnie ze stylem glamour, należy pamiętać o kilku zasadach.

O czym należy pamiętać, urządzając sypialnię glamour?

Należy wiedzieć, że styl glamour to skomponowanie prostoty z niebanalną ozdobnością. Takie połączenie z pewnością wprowadzi odpowiedni klimat i nastrój. Można na przykład zdecydować się na wielkie łóżko z dekorowanym zagłówkiem, obok postawić szafkę nocną i krzesło. Minimalistyczna ilość mebli jest bardzo wskazana, ważne, aby nie uzyskać przytłaczającego efektu. Inaczej jest w przypadku ozdób. Mile widziane są zwiewne, długie firanki w kolorach pasujących do koloru ścian, świetnie sprawdzi się też satynowa narzuta na łóżko, ciekawe, wzorzyste poszewki na poduszki oraz inne wyrafinowane dodatki takie jak np. stylowe lampy, wazony, czy świeczniki. Całość może w świetny sposób dopełnić odpowiedni obraz, powieszony na ścianie.

Tkaniny – klucz do sukcesu

W stylu glamour kluczowe znaczenie mają wybrane tkaniny. To one sprawiają, że wnętrze sypialni jest ciepłe, przytulne, ale też niebywale eleganckie i gustowne. Warto zdecydować się na ciężkie, długie zasłony do okien i zwiewne firany. Świetnym i bardzo interesującym dodatkiem jest baldachim nad łóżko, który można upiąć w ciekawy, iście królewski sposób. Na łóżku koniecznie trzeba umieścić kilka poduszek w ozdobnych poszewkach, najlepiej różniących się od siebie materiałem, ale utrzymanych w jednej tonacji. Dobrze, jeżeli poduszki będą też miały różne wielkości, a wśród materiałów poszewek były zarówno połyskujące i mieniące się, ale również matowe. Połączenie matu i połysku jest bardzo charakterystyczne dla glamour. Jeżeli mowa o łóżku, to oczywiście nie może zabraknąć narzuty. Można zdecydować na materiał błyszczący, matowy lub włochaty i miły w dotyku. Jest to bardzo ważny element wystroju wnętrza, który ma na celu nie tylko dekorowanie i stworzenie świetnego klimatu, ale także utrzymanie ładu i porządku.

Oświetlenie zgodne ze stylem glamour

Oświetlenie to bardzo ważna kwestia. Dla stylu glamour charakterystyczne są różne źródła, z których pada światło. Najlepiej, żeby na suficie pojawił się fantazyjny, nowoczesny żyrandol pasujący do klimatu panującego w sypialni, a obok łóżka stanęły lampki nocne. Jeżeli chcemy stworzyć kącik do czytania, warto w pobliży fotela postawić wysoką lampę stojącą. Mile widziany jest żyrandol wykonany z kryształów. Są one świetnym elementem dekoracyjnym, również gdy światło jest zgaszone. Kryształów można użyć też do dekoracji innych elementów obecnych w sypialni (np. lampek nocnych), aby cała aranżacja była spójna.

Co w przypadku małej sypialni?

Jeżeli mamy do dyspozycji małe pomieszczenie, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby urządzić w nim urokliwą sypialnię w stylu glamour, mimo, że kojarzy się on głównie z błyszczącą oprawą i luksusem, co zdaje się być synonimem większych przestrzeni. Trzeba jedynie pamiętać o kilu zasadach związanych z urządzeniem mniejszych wnętrz. Przede wszystkim warto mieć na uwadze to, że jasne kolory optycznie zwiększają pokój. Podobnie jest z elementami, które połyskują, ponieważ, odbijając światło, dają wrażenie większej przestrzeni. Istotne jest to, że na małych wnętrzach nie można przesadzić z ilością dodatków, dlatego np. zamiast 10 poduszek, warto ograniczyć się do 5. Stosując się do tych zasad, można osiągnąć wspaniały efekt!

Inspirowane: Madley.pl – kołdry puchowe

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *