Type to search

Miłośnikom skateboardingu nie trzeba ich przedstawiać – buty Janoski

Miłośnicy skateboardingu nie bez powodu kierują swoją uwagę w stronę konkretnych modeli obuwia. Jazda na desce to nie tylko krótka rozrywka i odrobina codziennej dawki ruchu. To zdecydowanie więcej. To cały styl bycia i ubierania się. Buty Janoski są nie tylko jednym z najczęściej wybieranych modeli obuwia używanego do skateboardingu, lecz także znanym poza kręgami skejtów elementem mody streetwear. Co takiego reprezentuje sobą obuwie Janoski, że fani stylu skate i jazdy na deskach oszaleli na ich punkcie?

Krótka opowieść o prawdziwej legendzie

Stefan Janoski, którego nazwiskiem sygnowane są modele butów Nike, pochodzi z Kalifornii będącej kolebką profesjonalnego skateboardingu. Urodzony w 1979 roku Amerykanin swą przygodę z deską rozpoczął trzynaście lat później. Początki bywały różne, gdyż oprócz niego niewiele osób interesowało się skateboardingiem. Nie było również specjalnych miejsc przeznaczonych do trenowania umiejętności. Wraz z rozwojem swojej kariery zaczął zyskiwać sponsorów oraz podejmować się współpracy z różnymi markami. Obuwie stworzone przez Nike i Janoskiego okazało się prawdziwym hitem i znane jest fanom na całym globie. 

Skateboarding nie jest jedyną pasją Janowskiego. Amerykanin lubi również wszelkie artystyczne formy spędzania czasu. Nie tylko zajmuje się malowaniem i fotografią. Pasjonuje się także rzeźbą, rysunkiem, pisarstwem oraz muzyką. Jak sam przyznaje, stara się spróbować gry na każdym instrumencie, jednak najczęściej sięga po gitarę. Zdradził też, że to kariera w skateboardingu otworzyła mu drogę do zajmowania się różnymi dziedzinami sztuki.

Wyjątkowość butów Janoski

Samo nazwisko legendy skateboardingu nie było jednak jedynym czynnikiem, który zagwarantował ogromny sukces butom produkowanym przez Nike. Ich wyjątkowość leży w samym projekcie. Obuwie nie tylko jest estetyczne i idealnie wpasowuje się w modę skate i streetwear, ale przede wszystkim jest przeznaczone dla aktywnych deskorolkarzy. Janowski był wyjątkowo mocno zaangażowany w proces twórczy i nie dopuścił do stworzenia kolejnych butów, które dobrze wyglądają, ale nie nadają się do używania na desce. Początkowo wizja stworzona przez Nike i jego własna były całkowicie odmienne. Sportowiec jednak nie był gotowy odpuścić, ani pójść na kompromisy, uznając, że buty wypuszczone pod jego nazwiskiem muszą reprezentować sobą wszystko to, co jest ważne dla skateboardingu.

Obuwie o takiej renomie nie mogło nie doczekać się kontynuacji i ulepszeń. Podczas ciągłych konsultacji ze Stefanem Janoskim zostało ono dopieszczone, aby jeszcze lepiej spełniać potrzeby skaterów. Wyposażenie podeszwy w system amortyzujący Air Max dodało mu wygody. Ponadto pomaga chronić nogi przed urazami podczas wykonywania ewolucji. System rowków umieszczonych na przedzie butów zwiększył ich elastyczność, wpływając na trwałość obuwia. Nowa wersja przyciąga fanów mody skate i streetwear, a przez deskorolkarzy doceniana jest za oryginalny projekt, lekkość oraz doskonałą giętkość. Dzięki nieustępliwości Janowskiego powstały buty, które zarówno w swojej wcześniejszej, jak i unowocześnionej wersji idealnie pasują na wiele okazji. 

Dostępnych jest kilka wariantów butów stworzonych przez Nike we współpracy z profesjonalnym deskorolkarzem. Nike Stefan Janoski, Nike SB Air Max Janoski oraz Nike SB Zoom Janoski różnią się od siebie projektem, rodzajem podeszwy, materiałami, z których zostały wykonane, a także kolorami. Wszystkie jednak łączy wysoka jakość wykonania i komfort użytkowania.

Fani streetwearu, miłośnicy stylu skate, a nawet sami deskorolkarze – wszyscy będą usatysfakcjonowani wyborem modelu stworzonego przez słynnego sportowca. Doskonale sprawdzą się one podczas treningów i jako element modnego stroju.

źródło: pl.skate-europe.com – skateshop Gdańsk

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *