Type to search

Na co zwracać uwagę wybierając firmę cateringową?

 

Kiedy remontujemy dom, dokładnie sprawdzamy każdego fachowca, który ma przyjść zrobić u nas podłogi, malowanie czy położyć kafelki w łazience. Jeśli idziemy do fryzjera, to też na ogół tam, gdzie albo sami mamy już sprawdzone osoby, albo ktoś nam je wyraźnie polecił. Chcemy, żeby każda usługa była wykonana dobrze, z należytą starannością i żebyśmy zwyczajnie byli z tego zadowoleni. Nie inaczej jest w przypadku wyboru firmy cateringowej. Jest sporo czynników decydujących o tym, komu można w tej kwestii zaufać.

Jedzenie, cena, terminy, lokalizacja – zdecyduj się na dobrą firmę cateringową

 

 

Niewątpliwie jedzenie zajmuje najwyższe miejsce w hierarchii punktów, które należy w takiej sytuacji sprawdzić. Zwłaszcza, jeśli przed nami duże wydarzenie, na którym będzie sporo gości. Dobrze jest w takiej sytuacji umówić się wcześniej na kilka próbnych posiłków –  tak, żeby można było samemu się przekonać, czy jedzenie jest smaczne i odpowiednio przyrządzone. Profesjonalna firma cateringowa powinna mieć w swojej ofercie przykładowe dania, które przygotowuje na różnego rodzaju imprezy, spotkania, czy nawet wesela.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest cena. Warto zorientować się wcześniej, jak podobne firmy wyceniają swoje usługi. Wszystko po to, żeby wiedzieć, że decydując się na posiłki na dowóz mamy zapewnioną pełną obsługę, konkretną liczbę dań i napojów. Im większą imprezę planujemy, tym realniejsza szansa na to, żeby otrzymać ofertę skrojoną na miarę.

Nie możemy zapominać również o terminach. Dobra firma cateringowa może mieć w planie już sporo wydarzeń, również w czasie naszej imprezy. Dlatego, jeśli chcemy zdążyć zarezerwować sobie konkretny catering, trzeba to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczególnie, jeśli w grę wchodzą na przykład potrawy świąteczne czy catering na wesele, które odbywa się w szczycie sezonu.

Dodatkową kwestią, na której powinniśmy się skoncentrować, jest lokalizacja firmy cateringowej. Jedzenie na dowóz daje sporo możliwości przemieszczania się w różne miejsca, jednak dobrze, by nie było to zbyt daleko od miejsca naszego wydarzenia. Wiadomo, że jedzenie będzie przewożone w specjalnych pojemnikach i termosach, jednak jeśli do pokonania będzie spora odległość, temperatura dań może nie być już taka, jaka powinna. Poza tym, im większa odległość, tym większe ryzyko, że może dojść do jakiegoś opóźnienia na trasie.

 

Poczta pantoflowa, Internet i znajomi – wybierz polecaną firmę cateringową

 

Profesjonalna firma cateringowa zdaje sobie sprawę z tego, że w tej branży zdecydowaną większość klientów można pozyskać przez polecenie. Nic dziwnego, jeśli ktoś wyraźnie zarekomenduje nam konkretną firmę i powie, że jedzenie tam było przepyszne, będziemy nawet skłonni zapłacić nieco więcej, niż wcześniej planowaliśmy –  żeby tylko mieć pewność, że nasi goście wyjdą z imprezy zadowoleni. Z racji tego, że obecnie Internet jest głównym źródłem informacji, warto sprawdzić, jakie opinie posiada wybrana przez nas firma cateringowa. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że możemy poznać zdanie zdecydowanie większej liczby osób, niż tylko ze strony naszych znajomych. Działa to w dwie strony –  w przypadku niektórych firm można natknąć się na nieprzychylne opinie. To jest już wyraźne światło ostrzegawcze, dlatego profesjonalny catering bardzo dba o to, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik i żeby nie było miejsca na jakiekolwiek wpadki.

 

Dobra komunikacja to podstawa przy wyborze firmy cateringowej

 

Załóżmy, że zdecydowaliśmy się wybrać już jakąś konkretną firmę cateringową; odpowiada nam jadłospis, cena, jest też wolny termin, z jakiego możemy skorzystać. Pojawia się jednak  jakieś „ale”. Nie można się z nikim skontaktować, nikt nie odpowiada na telefony ani maile. Dobra firma cateringowa nie pozwala sobie na takie luki w komunikacji, tylko dba o kontakt  z klientem na każdym etapie przygotowania imprezy. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko jest pod kontrolą, jesteśmy w stałym kontakcie na wypadek jakichś zmian, czy niespodziewanych sytuacji. Klient ma zapewniony komfort, że jego zamówieniem zajmują się profesjonaliści.

Źródło: https://cateringowy.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *