Type to search

W jaki sposób zapewnić latem komfortową temperaturę w namiocie imprezowym? – poradnik

Zorganizowanie imprezy w namiocie to bardzo modne i efektowne rozwiązanie w trakcie ciepłych pór roku. Jednak kiedy temperatury na zewnątrz zaczynają przekraczać 30 stopni Celsjusza, trudno jest bawić się w nich równie komfortowo, co w klimatyzowanej zamkniętej sali. Nie musisz jednak rezygnować ze swoich marzeń o przyjęciu pod chmurką. Wystarczy bowiem odpowiednio przemyśleć wybór namiotu i jego wyposażenia, a Twoja impreza będzie udana nawet podczas największych upałów.

Jaki namiot eventowy wybrać latem?

Na rynku dostępne są specjalistyczne namioty plenerowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniających odpowiedni komfort cieplny dla danej pory roku. Jeżeli interesuje nas organizacja imprezy w okresie letnim, warto wybrać produkt, który jest wyposażony w zewnętrzną warstwę wykonaną z mikrowłókien. Ich zadaniem jest zwiększanie wytrzymałości pokrycia i jego odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak silny deszcz czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Co więcej, taki rodzaj materiału pozwala całej konstrukcji oddychać. Zapewne warto zdecydować się na model z systemem regulowanych okien, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz konstrukcji. Nie bez znaczenia jest także kolor, jaki mają wybierane na lato namioty eventowe. Powinniśmy trzymać się klasycznej bieli, która odbija światło, zamiast je przyciągać, dlatego nagrzewa się znacznie wolniej. Na koniec pozostaje kwestia lokalizacji imprezy. Najkorzystniejsze jest ustawienie namiotu w miejscu zacienionym, wolnym od bezpośredniej i stałej ekspozycji na słońce. Dodatkowym atutem będzie także bliskość zbiornika wodnego czy lasu.

Jak wyposażyć namiot plenerowy latem?

Namioty imprezowe możemy ochładzać dokładnie tak samo, jak schładzamy nasze mieszkania, czyli za pomocą niedrogich, ale skutecznych wentylatorów. Mając dostęp do prądu sieciowego, możemy wybrać doskonałej jakości, ciche urządzenia, które zapewnią nam i naszym gościom idealny komfort cieplny nawet podczas największych upałów. Istnieją także mniejsze modele, które podłącza się do naładowanych power banków za pomocą portów USB. Ich skuteczność jest niższa, ale to dobre rozwiązanie, jeżeli pod namiotem nie mamy źródła zasilania. Co więcej, namioty plenerowe możemy wyposażyć w profesjonalne klimatyzatory, których nie musimy nawet kupować, ponieważ na rynku działają firmy zajmujące się wypożyczaniem i pełną obsługą urządzeń chłodzących. Korzystając z profesjonalnej usługi, nie musimy się martwić dobraniem odpowiedniej mocy do wentylowanej powierzchni, techniką działania klimatyzatorów ani rozplanowaniem ich rozstawienia.

Dodatkowe sposoby obniżenia temperatury w namiocie eventowym

Jeśli wybrana przez nas lokalizacja nie podlega już zmianie, możemy ratować swoją sytuację, rozwieszając obszerną plandekę kilka metrów nad rozstawionym namiotem. Pozwoli to na stworzenie półcienia, który doskonale obniży temperaturę na tym obszarze, chroniąc pokrycie przed bezpośrednią ekspozycją na słońce. Inną metodą jest skorzystanie ze zraszania. Woda często jest stosowana, jako środek schładzający w postaci mgiełki bądź kropli. Namioty imprezowe można  polewać nawet bieżącym strumieniem, ponieważ standardowo są one wodoodporne. Zabieg tego typu nie kosztuje nas wiele, a znacząco obniża temperaturę we wnętrzu namiotu. Gościom można zapewnić także możliwość skorzystania z tzw. bramek wodnych, które pokrywają ciało delikatną chłodzącą mgiełką.

Dostępność nowoczesnych sprzętów wentylujących i powszechność specjalistycznych usług klimatyzacyjnych sprawia, że namioty eventowe mogą być z powodzeniem stosowane nawet podczas najgorszych upałów. Nie warto zatem rezygnować z organizowania imprezy w plenerze tylko ze względu na wysokie temperatury i dużą wilgotność powietrza.

Źródło: Dascompany.com – namioty ogrodowe

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *