Type to search

Powiększanie ust – wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W medycynie estetycznej od wielu lat jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest powiększanie oraz modelowanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego. Zabieg ten cieszy się popularnością zwłaszcza wśród kobiet, które pragną poprawić kształt swoich ust. Sama procedura jest szybka i stosunkowo bezbolesna, ale dla bezpieczeństwa pacjenta zawsze musi wykonywać ją odpowiednio przeszkolona osoba.

Jak wygląda zabieg powiększenia ust?

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to bardzo prosty zabieg, który trwa około 15-30 minut. W trakcie krótkiego wywiadu specjalista ustala oczekiwania pacjentki co do efektów zabiegu, a także ocenia twarz w spoczynku oraz w trakcie mimiki. Pacjentka zostaje poinformowana również o skutkach ubocznych oraz ewentualnych powikłaniach. Po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych można przejść do wykonywania zabiegu. W celu uśmierzenia bólu na skórę aplikowana jest specjalna maść znieczulająca, a w przypadku wyjątkowo niskiego progu bólu stosowane jest znieczulenie stomatologiczne, które całkowicie eliminuje dyskomfort. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest za pomocą klasycznej igły lub kaniuli, czyli długiej, plastikowej, ściętej na końcu rurki. Kwas można aplikować liniowo lub z wykorzystaniem techniki mikro-droplet (małe ilości kwasu hialuronowego są gęsto podawane w obrębie ust). W czasie jednego zabiegu zazwyczaj wykorzystuje się 1 ml preparatu. Po zakończeniu procedury zawsze wykonywany się delikatny masaż ust, w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się obrzęk będący rezultatem ściągania wody przez kwas hialuronowy oraz podrażnienia tkanek. Z tego powodu wskazane są zimne okłady, które złagodzą podrażnienia. Do codziennych aktywności można wrócić już następnego dnia, ale przez 24 godziny od zabiegu nie wolno latać samolotem, stosować używek (alkohol, papierosy) oraz uprawiać sportu. Dodatkowo po dwóch tygodniach od zabiegu należy udać się na wizytę kontrolną, aby specjalista mógł ocenić efekty oraz proces gojenia.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Powiększanie ust to zabieg rekomendowany osobom, które są niezadowolone z wyglądu lub kształtu swoich ust. Wypełnianie ust jest wskazane przy zbyt wąskich ustach lub opadniętych kącikach, a także przy utracie pigmentacji ust. Zabieg ten pozwala również na wyrównanie dysproporcji między dolna i górną wargą oraz koryguje asymetrię. Polecany jest również w przypadku osób, które mają skłonność do pierzchnięcia ust, gdyż kwas hialuronowy doskonale je nawilża.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust

Mimo że powiększanie ust jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, nie u wszystkich kobiet można go wykonać. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz osoby będące w trakcie kuracji onkologicznej bezwzględnie nie powinny poddawać się zabiegowi. Przeciwskazaniem do zabiegu są również choroby ogólnoustrojowe, takie jak nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca oraz zaburzenia krzepnięcia. Nawet drobne infekcje typu opryszczka, zakażenie dróg moczowych czy grypa, również stanowią przeszkodę do wykonania powiększania ust. Natomiast w przypadku leczenia stomatologicznego czy wybielania i piaskowania zębów, należy odczekać minimum dwa tygodnie.

Na około dobę przed zabiegiem należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz zrezygnować z sauny, solarium oraz alkoholu. Po zabiegu powinno się ograniczyć palenie papierosów, ponieważ tytoń spowalnia proces gojenia.

Powiększanie ust to zabieg, który na pewno pomoże wielu kobietom, które na co dzień zmagają się z kompleksem małych, wąskich lub niesymetrycznych ust. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpieczne, szybkie i mało inwazyjne. Efekty zabiegu na pewno sprawią więc, że wydatne i jędrne usta same złożą się do uśmiechu.

Źródło: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna Radom

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *