Type to search

Masaż – idealny prezent na walentynki

Walentynki to idealna okazja, aby podarować ukochanej osobie jakiś przemyślany prezent. Dobrym pomysłem okaże się z pewnością voucher na odprężający masaż – najlepiej dla dwojga. Taka atrakcja pozwala bowiem choć na chwilę odpocząć od trudów codziennego życia i zaznać maksymalnej przyjemności, a dodatkowo skutkuje zacieśnieniem bliskości w związku.

Kilka form do wyboru

Masaż stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych czekoladek, kwiatów, perfum czy wyjścia do restauracji. Zazwyczaj odbywa się w klimatycznym gabinecie – przy blasku świec, błogiej muzyce i lampce aromatycznego wina, co w jeszcze większym stopniu wpływa na rozluźnienie całego organizmu. Godny polecenia jest zwłaszcza masaż typowo relaksacyjny, polegający na delikatnym uciskaniu, ugniataniu i rozcieraniu poszczególnych partii ciała. Uspokaja on mięśnie (poprzez ograniczenie napięcia), a przy okazji niweluje dolegliwości bólowe. Nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek gwałtownych technikach mogących powodować dyskomfort. Na uwagę zasługuje ponadto masaż antystresowy (wykonywany głównie w okolicach głowy i karku), ajurwedyjski (wyjątkowo intensywny, z użyciem oleju kokosowego bądź sezamowego), tajski (łączący elementy jogi, akupresury oraz refleksologii), a także oparty na wykorzystaniu gorącej czekolady lub rozgrzanych

Relaks idzie w parze z korzyściami zdrowotnymi

Masaż jest znakomitym prezentem na Walentynki, ponieważ gwarantuje romantyczne przeżycie dla obojga partnerów. Przynosi optymalne wytchnienie zmęczonemu ciału (uczucie nagłego odświeżenia), poprawia nastrój i efektywnie pobudza do podejmowania zupełnie nowych wyzwań. Poza tym niezwykle pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm, ulepszając jego funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim stymuluje krążenie krwi i limfy, zwiększa elastyczność i jędrność skóry (co przekłada się na młodszy wygląd), eliminuje uciążliwy ból mięśni, zapobiega obrzękom, przyspiesza przemianę materii oraz dotlenia komórki. Oto pozostałe korzyści zdrowotne, jakie zapewnia masaż:

  • wyciszenie układu nerwowego (a tym samym przywrócenie ogólnej harmonii wewnętrznej)
  • podniesienie poziomu endorfin (odpowiedzianych za dobre samopoczucie)
  • spotęgowanie ruchomości stawów
  • oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn
  • zniwelowanie rozkurczowego i skurczowego ciśnienia krwi
  • złagodzenie bezsenności
  • pomoc w problemach trawiennych

Podsumowując, podarowanie ukochanej osobie masażu z okazji walentynek to świetny sposób na zademonstrowanie jej swojego przywiązania, miłości i dbałości o zdrowie. Taki zabieg nie tylko umożliwia wspólne spędzenie wolnego czasu, ale też uwalnia od stresu i niepożądanych dolegliwości. Warto pamiętać o tym, aby podczas wizyty w gabinecie poinformować specjalistę o chorobach czy zażywanych środkach farmaceutycznych (dla uniknięcia ewentualnych skutków ubocznych).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *