Type to search

Szkolenie z wolumetrii – czy warto?

Bezinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej cieszą się w ostatnich latach wyjątkową popularnością. Możliwość poprawienia niedoskonałości swojego ciała bez konieczności wielotygodniowego dochodzenia do siebie po zabiegu to niewątpliwa ich zaleta. Oferta poszczególnych gabinetów medycyny estetycznej z roku na rok powiększa się o dodatkowe zabiegi. Jeśli chcesz, aby i Twój salon piękności nie odstawał od konkurencji, musisz dbać o to, by szybko odpowiadać na to, co dzieje się na rynku. Zastanawiasz się, w jakim kierunku iść i co wdrożyć do oferty? Skorzystaj ze szkolenia z wolumetrii.

Czym jest wolumetria?

Aby zrozumieć, w czym tkwi fenomen zabiegu, jakim jest wolumetria, warto dokładniej się jej przyjrzeć. Zabieg ten to nic innego jak lifting twarzy, który ma na celu poprawić jędrność i przywrócić młodzieńczy blask. Warto wspomnieć, że wolumetria jest całkowicie bezinwazyjna, a sam zabieg wykonywany jest za pomocą igły, bądź kaniuli. 

Być może zastanawiasz się, dlaczego to właśnie wolumetria stała się tak popularnym zabiegiem w ostatnim czasie? Prócz wysokiej skuteczności, zabieg ten wyróżnia się także bezpieczeństwem dla klientów, gdyż w ramach jego przeprowadzania wykorzystywany jest jedynie kwas hialuronowy. Wolumetria jest także stosunkowo bezbolesnym zabiegiem medycyny estetycznej, a jedyny dyskomfort, jaki może być odczuwany przez klientów, wynika z konieczności wykonywania iniekcji na skórze twarzy.

Efekty wolumetrii w praktyce

Skoro już wiesz, czym jest wolumetria, przyjrzyjmy się, jakie dokładnie efekty przynosi ona w praktyce i dlaczego jest mocnym konkurentem dla botoksu. Podczas liftingu twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego Twoi klienci mają szansę na przywrócenie bądź poprawienie dawnego konturu twarzy. Już po kilku dniach od zabiegu opierającego się na wstrzykiwaniu zagęszczonego kwasu hialuronowego, zauważalna jest znacząca poprawa owalu twarzy oraz wypełnienie zapadniętych policzków. Właściwie przeprowadzona wolumetria pozwala także na zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz przywrócenie właściwego nawilżenia skóry twarzy. 

Wprowadź wolumetrię do swojej oferty – zyskaj nowych klientów

Słyszałaś dużo dobrego o wolumetrii i chciałabyś wprowadzić ten zabieg do oferty swojego gabinetu. Zapisz się na szkolenie z medycyny estetycznej i poznaj tajniki wykonywania wolumetrii. Podczas warsztatów poznasz podstawy anatomii twarzy, co pozwoli Ci dowiedzieć się, czy występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Szkolenie to także świetna okazja, aby poznać dostępne na rynku preparaty do wolumetrii, najpopularniejsze metody przeprowadzania zabiegu, a także to jak postępować z klientem po wykonaniu wolumetrii. 

Podczas szkolenia z wolumetrii w Academii Beauty Zoom samodzielnie przeprowadzisz zabieg na modelce, a profesjonalni opiekunowie podpowiedzą Ci, jakie kolejne kroki powinnaś wykonać. Dzięki naszym warsztatom zyskasz nie tylko dodatkową wiedzę, ale także nowych klientów.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *