Type to search

7 korzyści z outsourcingu księgowości

Coraz więcej firm korzysta z usługi outsourcingu księgowości. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na ten krok podkreślają, że wybranie odpowiedniego partnera pomogło im w rozwoju działalności. Dzięki zleceniu księgowości firmie zewnętrznej, możemy skupić się na najważniejszej działalności firmy czyli tzw. core business. Outsourcing księgowości pomiędzy wieloma korzyściami zapewnia też spokój ducha managementu, który wie, że działalność przedsiębiorstwa oparta jest na dokładności finansowej oraz jest wspierana przez profesjonalistów. Jakie są inne zalety tego rozwiązania?

Zmniejszenie kosztów

Wynajęcie zewnętrznej firmy wiąże się ze zmniejszeniem kosztów związanych z utrzymaniem pracowników, zakupem oprogramowania czy utrzymania przestrzeni biurowej.

Zlecając operacje związane z księgowością firmom zewnętrznym można zaoszczędzić nawet do 40% kosztów. Odchodzą także koszty związane z pakietami świadczeń socjalnych, ubezpieczenie czy szkolenia pracowników. Nie musisz też martwić się koniecznością przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego. Doświadczeni headhunterzy zatrudnieni w biurach księgowych wiedzą w jaki sposób znaleźć wykwalifikowanych księgowych.

Mniejsze ryzyko i spokój ducha

Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnego biura księgowego wiesz, że finanse Twojej firmy zarządzane są przez odpowiednich ludzi, a informacje finansowe są stosownie udokumentowane i zgodne ze wszystkimi regulacjami prawnymi. Dodatkowo księgowi firmy zewnętrznej są zaznajomieni z ciągle zmieniającym się prawem, co pozwoli Ci uniknąć ewentualnych procesów sądowych związanych z nieznajomością najnowszych przepisów podatkowych.

Zmniejszenie obciążeń podatkowych

Księgowi firm zewnętrznych są profesjonalistami. Mają dogłębną wiedzę na temat swojego zawodu i doskonale wiedzą, w jaki sposób zoptymalizować koszty w Twojej firmie. Poświęcają dużo czasu, aby zrozumieć nowe rozporządzenia podatkowe, znaleźć dla nich odpowiednie zastosowanie oraz rozpoznać, w jaki sposób ich klienci mogą odnieść korzyści ze zmian w przepisach podatkowych. Dzięki temu masz większe szanse na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy i zainwestowania ich w dalszy rozwój firmy.

Większa elastyczność

Zatrudniając księgowych musisz dostosować wielkość zespołu do potrzeb firmy. Jeżeli zyski przedsiębiorstwa się zwiększają i potrzebujesz pilnie większej liczby pracowników w dziale rozliczeń, rekrutacja nowych członków zespołu może stać się poważnym problemem. W trakcie procesu zatrudniania nowych pracowników, może pojawić się konieczność wypłaty obecnemu zespołowi dodatków za nadgodziny, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Tymczasem zewnętrzne biura księgowe mogą swobodnie zwiększać lub zmniejszać liczbę osób pracujących dla danego klienta w odpowiednim stopniu względem obecnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Źródło wiedzy i stałe doradztwo finansowe

Doświadczeni eksperci finansowi z firmy zewnętrznej mogą być nieocenionym źródłem informacji. Dzięki doświadczeniu zgromadzonemu przy współpracy z różnymi klientami mogą być doskonałym wsparciem przy podejmowaniu decyzji kluczowych dla Twojej firmy. Dodatkowo oferują stałe wsparcie telefoniczne lub drogą mailową. Odpowiedzą na Twoje pytania i podzielą się swoimi wcześniejszymi doświadczeniami, co pomoże Ci w zrozumieniu funkcjonowania prawa, a także możliwości, jakie w tej materii posiadasz.

To tylko niektóre z wielu korzyści, które przynosi outsourcing działu księgowości. Wśród wielu zalet tego rozwiązania ważne jest też, że pozwala firmom wewnętrznie skupić się na innych elementach działalności i zarazem sprzyja rozwojowi przedsiębiorstwa.

Inspiracja: Mddp-outsourcing.pl – nowoczesne biuro rachunkowe

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *