Type to search

Ekonomiczna i bezpieczna jazda z systemem WEBFLEET

Firmy zajmujące się transportem i nie tylko, stawiają na różne rozwiązania technologiczne usprawniające funkcjonowanie floty. Monitoring floty to coraz bardziej popularny obiekt zainteresowania takich firm, i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie sytuacja uległa zmianie. Decyzja o wdrożeniu tego systemu wynika głównie z korzyści, jakie zyskują przedsiębiorcy z wykorzystania monitoringu floty, czyli większe bezpieczeństwo kierowców na drodze, a także bardziej ekonomiczna jazda. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, dlaczego wykorzystanie systemu WEBFLEET w swojej flocie to idealne rozwiązanie.

Czym jest rozwiązanie WEBFLEET?

WEBFLEET to oprogramowanie do zarządzania flotą. System opiera się na technologii Saas od angielskiego “Software as a Service”, czyli “oprogramowanie jako usługa”. Dzięki niemu zarówno kierowcy, jak i inni pracownicy firmy, otrzymują cenne informacje w czasie rzeczywistym lub z danego okresu, które dotyczą funkcjonowania oraz wydajności floty. WEBFLEET to rozwiązanie współpracujące z wieloma innymi systemami, dzięki rozbudowanej bibliotece API.

W jaki sposób monitoring floty wpływa na bezpieczeństwo?

Jednym z powodów, dla którego firmy transportowe lub przewoźnicze wykorzystują platformę WEBFLEET jest zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i innych uczestników ruchu na drodze. Świadomość stanu technicznego pojazdu to bowiem fundament bezpiecznego poruszania się po drogach. Twórcy oprogramowania WEBFLEET w bardzo dużym stopniu skupili się na stworzeniu rozwiązania pozwalającego na bieżącą kontrolę stanu pojazdu. Owocem ich pracy jest możliwość otrzymywania informacji z systemu dotyczących nagłych usterek w pojeździe. System przypomni również o zbliżającym się terminie wymiany oleju, czy obowiązkowych przeglądów technicznych. Co więcej – pozwala na integrację z innymi systemami np. czujników ciśnienia w oponach, czy temperatury w pojeździe, a w razie przekroczenia norm od razu poinformuje kierowcę o zaistniałej sytuacji.

Warto również wspomnieć, że system niezwłocznie wysyła powiadomienie o próbie włamania do samochodu lub jego kradzieży. Ponadto zainstalowany nadajnik GPS wskaże dokładne położenie pojazdu, dzięki czemu można go szybko zlokalizować.

Monitoring floty, a optymalizacja kosztów i firmie

Drugim istotnym powodem wdrożenia rozwiązania WEBFLEET w flocie, jest możliwość optymalizacji kosztów firmy. Biorąc pod uwagę ten fakt, można przyjąć, iż system to pewnego rodzaju inwestycja dająca realne oszczędności, a także możliwość lepszego zarządzania flotą w celu realizacji większej ilości zleceń.

Dzięki opracowanemu przez programistów rozwiązaniu OptiDrive 360, kierowcy w czasie rzeczywistym otrzymują informacje dotyczące ich stylu jazdy. Usługa bierze pod uwagę wiele czynników umożliwiając stałą poprawę wydajności i bezpieczeństwo kierowców. Może między innymi zasugerować zmianę biegu, czy informować o marnowaniu paliwa podczas pracy silnika na biegu jałowym. Pokazuje także średnie, oraz bieżące zużycie paliwa. Zaleca także zwolnienie pedału gazu w przypadku sfer, gdzie możliwe jest toczenie się pojazdu.

Warto również wspomnieć o zaawansowanych raportach dotyczących stylu jazdy kierowców. Dzięki nim kierownicy floty mają wgląd w wydajność pracownika. Mogą porównać ją np. z wydajnością z wcześniejszego okresu, czy z innymi członkami zespołu.

OptiDrive to także bezpośrednia oszczędność w postaci mniejszej składki ubezpieczeniowej, a bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna jazda przekłada się na mniejszą ilość przeglądów, czy usterek w aucie.

Inspirowane: Rozwiązania telematyczne

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *