Type to search

Folia stretch – gdzie znajduje swoje zastosowanie?

Folia stretch, inaczej stretch wrap, to potoczne nazwy folii polietylenowej. Jej rozciągliwość i termoplastyczność, sprawiły, że znajduje dziś wiele zastosowań i jest wręcz niezastąpiona. Gdzie wykorzystuje się folię stretch?

Folia stretch jako materiał opakowaniowy i zabezpieczający

Stretch wrap to materiał wręcz idealny do zabezpieczania przesyłek i towarów. Chroni je przed otarciami, działaniami czynników atmosferycznych, uszkodzeniem oryginalnych opakowań, poplamieniem. Folią można owinąć produkt niemal każdej wielkości.

Wykorzystanie stretch wrap w branży kurierskiej i transportowej

Dzięki czarnej folii stretch, zawartość przesyłki jest utrzymana w dyskrecji. Jeśli przesyłka składa się z kilku elementów – zostają one scalone, przez co paczka trafia do nas kompletna, a kurier nie ma problemu z jej wniesieniem. Folia ta idealnie nadaje się również, do zabezpieczenia całych palet towarów. Zapobiega zsuwaniu się produktów. Możną nią zabezpieczyć niemal wszystko, od szkła po leki. Folia stretch z nadrukiem pozwala zidentyfikować markę przewożonych towarów bez konieczności rozpakowywania przesyłki, to niezwykłe ułatwienie dla branży spedycyjnej.

Folia stretch podczas remontu

Stretch wrap to idealne zabezpieczenie powierzchni i mebli przed poplamieniem farbą, kurzem i pyłem powstałym w trakcie prac remontowych. To też świetny sposób na ochronę mebli, które mają zostać przewiezione w trakcie przeprowadzki. Taka folia można owinąć książki, kartony z odzieżą, bibeloty.

Folia stretch w kosmetyce i fryzjerstwie

Folia ta wykorzystywana jest w kosmetyce, do tak zwanego body wrapingu. Po nałożeniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, owija się ciało, a podwyższona temperatura pod folią, pomaga w odpowiednim wchłanianiu dobroczynnych składników odżywczych. Tak samo we fryzjerstwie, modne stało się ostatnio olejowanie włosów. Po nałożeniu olejków, głowę zabezpiecza się ręcznikiem, a następnie owija folią stretch.

Zastosowanie folii stretch w kuchni

Stretch wrap to nie tylko pomocne tworzywo w ochronie blatów i stołów kuchennych, np. podczas prac cukierniczych, ale przede wszystkim zabezpieczenie żywności. Często podczas transportu jedzenia i gotowych dań kateringowych – garnki, bemary, słoje owija się dodatkowo folią, aby zabezpieczyć wszystko przed rozlaniem, ubrudzeniem pojazdu itp.

Ochrona rzeczy osobistych podczas podróży 

Wielu podróżujących drogą powietrzną, decyduje się na owijanie folią swoich walizek, aby zapobiec ewentualnemu zniszczeniu bagażu. Z kolei podczas wypraw kajakowych, spływach tratwą lub podczas oddawaniu się żegludze, wiele osób owija folią swoje dokumenty i najważniejsze przedmioty, aby ochronić je przed zmoczeniem. Folia stretch jest wodoodporna.

Jak widać folia stretch znajduje wiele zastosowań. Dziś niemal nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Choć zwykle kojarzy nam się głównie z branżą transportową, to zapominamy, jak często korzystamy z niej na co dzień

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *