Type to search

Chcesz przyspieszyć pracę na budowie? Zdecyduj się na osuszanie budynków

W czasie budowy w powstającym budynku gromadzi się sporo wilgoci technicznej. Zanim rozpoczniesz prace wykończeniowe musisz się jej pozbyć. Do niedawna trzeba było czekać, aż budynek przeschnie lub zdecydować się na wykończenie wilgotnego. Obecnie możesz skorzystać z nowoczesnych technologii, dzięki którym znacznie przyspieszysz prace budowlane.

Dlaczego trzeba osuszać budynek?

W czasie budowy w powstającym budynku gromadzi się wilgoć technologiczna. Pochodzi ona m.in. z tynków, betonów czy zapraw. Otwarta budowa też nie pomaga w wysychaniu. Wilgoci potrafi być być naprawdę dużo, a im szybsze tempo budowy, tym większy jest to problem.

Jeśli nie usuniesz tej wody, to mogą pojawić się problemy. Przede wszystkim utrudnione może być prowadzenie dalszych prac. Jednak o wiele gorsze są późniejsze konsekwencje, czyli zawilgocone pomieszczenia, nieprzyjemny zapach, a nawet może pojawić się grzyb. Wilgoć może też fatalnie wpłynąć na elementy drewniane oraz ocieplenie w postaci wełny mineralnej.

Kiedyś domy budowano wolniej i technologiczna wilgoć miała czas na odparowanie. Dziś tempo budowy jest o wiele szybsze, więc jeśli chcesz mieć suchy dom, musisz podjąć odpowiednie działania.

Jaką metodę zastosować?

Do niedawna jedyną metodą, jaką pozbywano się wilgoci przy budowie, było wolne tempo prac i oczekiwanie, aż budynek przeschnie przed podjęciem prac wykończeniowych. Po zakończeniu budowy też należało starannie wietrzyć i ogrzewać budynek. Nie zawsze przynosiło to oczekiwane rezultaty, a przede wszystkim wymagało sporo czasu. Naturalne schnięcie może bowiem trwać nawet kilka miesięcy, czyli po zamknięciu budynku i położeniu tynków, musiałbyś odczekać co najmniej kilka miesięcy, żeby budowa osiągnęła odpowiednio niską wilgotność.

Obecnie coraz częściej stosowany jest nowoczesny sprzęt osuszający, m.in. dmuchawy, osuszacze i nagrzewnice. Regularnie wykonywane są też pomiary wilgotności. Proces osuszania przy pomocy tych urządzeń jest bezpieczny zarówno dla budynku, jak i pracujących przy budowie osób. Jednak głównym powodem, dla którego powinieneś go zastosować, jest zdecydowane skrócenie procesu usuwania wilgoci technologicznej. To przełoży się na znaczne przyspieszenie prac budowlanych.

Dlaczego warto wybrać profesjonalne osuszacze?

Jeśli zdecydujesz się na osuszanie budynków przy pomocy osuszaczy, możesz użyć domowych osuszaczy, ale ich moc jest niewielka, a osuszanie nie będzie skuteczne. Dlatego najlepiej zdecyduj się na wynajęcie profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje. Posiada ona specjalistyczny sprzęt, czyli osuszacze, wentylatory, dmuchawy i nagrzewnice, a także urządzenia do pomiaru wilgotności. Dzięki temu osuszanie prowadzone w optymalny sposób.

Profesjonalny sprzęt ma odpowiednie parametry i moc. Dzięki temu szybko może usunąć wilgoć z nawet sporych kubaturowo pomieszczeń.

Wilgoć technologiczna jest sporym problemem na budowie. Możesz jednak sobie z nią poradzić i znaczenie przyspieszyć prace, wykorzystując specjalistyczne osuszacze. Dzięki temu nie tylko szybciej zakończysz prace, ale też zapobiegniesz rozwojowi grzybów oraz degradacji materiałów.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *