Type to search

Tymczasowe drogi ewakuacyjne – kiedy są niezbędne?

Zastanawiasz się, kiedy trzeba wyznaczać tymczasowe drogi ewakuacyjne? Szukasz informacji o tym, o czym warto pamiętać, tworząc tymczasowe drogi ewakuacyjne? A może chcesz się dowiedzieć, jakie materiały są niezbędne do budowania tymczasowych dróg ewakuacyjnych? Sprawdź, o czym nie można zapomnieć, w trakcie wyznaczania tymczasowych dróg ewakuacyjnych i kiedy tymczasowe drogi ewakuacyjne w ogóle są potrzebne.

Kiedy są potrzebne tymczasowe drogi ewakuacyjne?

Bezpieczeństwo powinno być priorytetem w każdym zawodzie, przy każdej inwestycji i przy każdym przedsięwzięciu. Poznanie i uważne przestrzeganie zasad BHP ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pracowników i powodzenia całego projektu. Spośród wielu zasad bezpieczeństwa, najważniejsze do przyswojenia zawsze są reguły udzielania pierwszej pomocy, postępowanie w razie pożaru oraz szybka i sprawna ewakuacja w razie zagrożenia. Bezpieczne i przećwiczone wyprowadzenie pracowników nie może się odbyć bez jasno wytyczonych dróg ewakuacji. Jeśli z jakichś względów droga ewakuacyjna jeszcze nie została stworzona lub jest aktualnie z różnych powodów nieodstępna, konieczne jest stworzenie tymczasowych dróg ewakuacyjnych. To zadanie powinno być priorytetowe, bo nigdy nie wiadomo, kiedy z takiej drogi trzeba skorzystać.

Z czego można zrobić tymczasową drogę ewakuacyjną — płyty aluminiowe

Droga ewakuacyjna, nawet tymczasowa, powinna być zbudowana z odpowiedniego podłoża. Płyty aluminiowe to jeden z tych materiałów, po który najczęściej sięga się w trakcie budowy tymczasowej drogi ewakuacyjnej. Płyty bardzo łatwo się układa, a do tego są w miarę wytrzymałe i trwałe. Można je ułożyć nawet na nierównej powierzchni, dlatego znakomicie sprawdzają się na przykład na budowie. Każda płyta jest wielorazowego użytku, więc można ją wykorzystać również przy kolejnym projekcie.

Z czego jeszcze można zbudować tymczasowe drogi ewakuacyjne — maty Tufftrak

Innym popularnym materiałem, z którego tworzy się tymczasowe drogi ewakuacyjne, są maty Tufftrak. To wytrzymałe i bezpieczne płyty drogowe, które można układać nawet na nierównej nawierzchni. Cechują się powierzchnią antypoślizgową, co przydaje się w czasie intensywnych opadów i w sezonie zimowym. To jeden z materiałów, który pozwala na korzystanie z tymczasowej drogi ewakuacyjnej przez cały rok, niezależnie od pogody za oknem.

O czym jeszcze należy pamiętać, tworząc tymczasowe drogi ewakuacyjne?

Szukając najlepszego materiału do zbudowania tymczasowej drogi ewakuacyjnej, konieczne jest określenie, jakie pojazdy będą po niej jeździły i z jakim obciążeniem. Ta kalkulacja wymaga zsumowania planowanych ładunków, ale także wozów ratunkowych, które mogą korzystać z tymczasowej drogi ewakuacyjnej. Droga ewakuacyjna powinna być wykończona z największą starannością, powinna być bezpieczna i wytrzymała.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *