Type to search

3 sposoby na udany weekend w Zakopanem z dziećmi

Zakopane ma bardzo wiele do zaoferowania osobom w różnym wieku, także tym najmłodszym. Rodziny, które wybierają się z dziećmi do tej pięknej miejscowości powinni zatem dowiedzieć się, na jakie atrakcje zwrócić szczególną uwagę, aby uszczęśliwić swoje pociechy.

Galeria Krupówki – zakupowe szaleństwo i coś dla łasuchów

Centrum handlowe Krupówki 40 to miejsce, które przyciąga turystów odwiedzających Zakopane jak magnes. Z wizyty w galerii mogą być zadowoleni także najmłodsi. Dzieciom na pewno spodobają się sklepy z zabawkami. Spacer pomiędzy półkami uginającymi się pod ciężarem kolorowych klocków, pluszaków czy lalek wywoła na twarzy malca szeroki uśmiech. Nie od dziś wiadomo, że dzieci kochają również jeść, zwłaszcza słodkości. Na szczęście w centrum handlowym zlokalizowanym na Krupówkach nie zabrakło ciekawych punktów gastronomicznych. Warto zatem zaprosić swoją pociechę na lody bądź na ciastko i gorącą, aromatyczną czekoladę.

Papugarnia – miejsce wyjątkowe dla każdego dziecka 

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem mogą obejmować również wizytę w papugarni. To wyjątkowe miejsce, w którym pociecha będzie mogła podziwiać wiele gatunków tych wielobarwnych i krzykliwych ptaków. Mowa tu między innymi o arach czy aleksandretach chińskich. Papugi są przyjazne i nie stronią od kontaktu z ludźmi, dlatego dziecko będzie miało możliwość pogłaskania ich. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu na pewno zaowocuje wieloma pamiątkowymi fotografiami.

Rodzinna wyprawa nad Morskie Oko

Wycieczka do Zakopanego wcale nie musi przebiegać wyłącznie leniwie. Nawet z małymi dziećmi można przecież wybrać się na przechadzkę. Idealnym celem wyprawy będzie przepiękne i niezwykle popularne Morskie Oko. Warto wybrać trasę najbezpieczniejszą, czyli taką, która będzie najlepiej dostosowana do wieku dziecka. Nastolatek może spacerować o wiele dłużej niż kilkuletni malec i należy mieć tego świadomość. Wyprawa na Morskie Oko sprzyja nie tylko zdrowiu i dobremu samopoczuciu, ale również wzmocnieniu łączących rodzinę więzi. Dzięki takiemu spacerowi poszczególni członkowie rodziny będą mogli oddać się na przykład wspólnej rozmowie. Jeśli podróżuje się z dziećmi, dobrze byłoby pamiętać o robieniu przerw w marszu. Koniecznie należy również zabrać jakieś przekąski, na przykład w postaci zdrowych batoników proteinowych. Głodne dzieci mają bowiem tendencje do marudzenia. W skrajnych przypadkach mogłoby nawet dojść do bojkotu dalszego marszu. Dobrze byłoby więc, aby rodzice mieli na podorędziu przysmak dziecka.

Odwiedzając Zakopane z dziećmi warto w szczególności udać się do galerii handlowej zlokalizowanej na Krupówkach, a także do słynnej papugarni. Jeśli najmłodsi lubią aktywnie spędzać czas, będą zadowoleni z wycieczki nad Morskie Oko.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *