Type to search

Jakie drzwi do sauny wybrać?

Sauna już od jakiegoś czasu nie jest atrakcją dostępną tylko i wyłącznie na publicznych basenach czy w luksusowych hotelach. Obecnie zyskuje ona na popularności i staje się modnym elementem w wielu domach, ogrodach, a nawet mieszkaniach.

Dzięki odpowiednim akcesoriom do sauny czas spędzony w jej wnętrzu sprzyja zrelaksowaniu się i zdrowiu, ponieważ wspomaga to samopoczucie oraz poprawia krążenie krwi.

Jednak aby korzystanie z sauny było efektowne i przynosiło oczekiwane korzyści oraz dostarczało przyjemność, należy zadbać o wszystkie istotne elementy takie jak m.in. drzwi do sauny, których jakość i odpowiedni wybór są niezwykle istotne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi do sauny?

Najistotniejsza w saunie jest możliwość wytworzenia specyficznego mikroklimatu, któremu zawdzięcza się zdrowotne właściwości kąpieli.

Mimo że warunki, jakie występują w saunie, mają bardzo dobry wpływ na zdrowie i organizm człowieka, to dla materiałów wykorzystywanych na jej budowę stanowią one bardzo duże wyzwanie

Temperatura sięgająca około 100 stopni Celsjusza oraz duża ilość pary będą wymagały dobrania odpowiedniego materiału, z którego będzie wykonana nie tylko kabina, drzwi, ale także ławki i inne akcesoria do sauny

Jeśli chodzi o materiał, to powinien on charakteryzować się przede wszystkim wytrzymałością oraz odpornością na wchłanianie wilgoci i duże zmiany temperatury. W zależności od wymagań gospodarza na budowę sauny wykorzystuje się drewno wysokiej jakości lub odpowiednie, bezpieczne szkło hartowane.

Niezwykle istotne w montażu drzwi do sauny będzie także zwrócenie uwagi na ich uszczelnienie, gdyż niedostatecznie uszczelnione drzwi spowodują ochładzanie wnętrza kabiny.

Odpowiednie drzwi są sprzedawane w zestawach, w których powinny znaleźć się nie tylko skrzydła, ale także zawiasy klamki oraz wytrzymałe uszczelki.

Jak wybrać najlepsze drzwi do swojej sauny?

Poza wytrzymałością oraz pełnieniem użytkowej funkcji we wszystkich saunach odpowiednie drzwi powinny także dobrze się prezentować. Warto zwrócić uwagę na dopasowanie materiału oraz stylu drzwi do reszty wystroju kabiny. 

Ponadto drzwi do sauny będą także jej wyraźną ozdobą, więc warto zainwestować w staranne wykonanie. Ponadto odpowiednie drzwi powinny zapewniać całkowitą intymność podczas kąpieli.

Jest kilka materiałów doskonałych na tego typu drzwi. Będzie to kilka gatunków drewna, a mianowicie osika, olcha czy sosna. Poza tym można zdecydować się na drzwi przeszklone, które dodadzą nowoczesnego stylu, a także doświetlą wnętrze sauny.

Ze względu na bardzo specyficzne i niezwykle trudne warunki panujące w saunie, wybór materiałów na drzwi oraz akcesoria do sauny jest bardzo ograniczony. Jednak pamiętając o kilku zasadach, można urządzić ją według swych preferencji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *