Type to search

Kostki zapachowe do WC – czy zawieszasz je dobrze?

Nieprzyjemny zapach z toalety spowodowany może być wieloma czynnikami. Znacznie trudniej ustalić jego przyczynę, kiedy regularnie ją sprzątamy, a dodatkowo na bieżąco korzystamy z kostki do WC. Wbrew pozorom, większość rozwiązań dostępnych na rynku w postaci kostek zapachowych do WC jest skuteczna i pozwala na skuteczne pozbycie się wirusów i bakterii, a także pozostawienie delikatnego, przyjemnego zapachu. Problem tkwić może w niewłaściwym zamontowaniu kostki do WC. Sprawdź, czy Ty również popełniasz ten błąd.

Dlaczego kostka do WC nie działa?

Podstawowym błędem, który popełniamy bardzo często, jest niewłaściwe zawieszenie kostki zapachowej do WC. Warto pamiętać, że aby kostka była skuteczna, nie wystarczy jej jedynie umiejscowić na obrzeżu muszli klozetowej, ale przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce. Kostki do WC, wyposażone są w specjalne plastikowe zawieszki, które w przypadku niewłaściwego zamocowania niejednokrotnie się przesuwają. Przyczyną przesunięcia się kostki do WC po misce klozetowej bywa także czyszczenie toalety, dlatego należy regularnie sprawdzać, czy znajduje się ona w odpowiednim miejscu, a tym samym skutecznie działa.

Jak zawiesić kostkę zapachową do WC?

Przed zamontowaniem kostki do WC w misce klozetowej należy dokładnie przyjrzeć się ruchowi wody podczas spłukiwania i wybrać takie miejsce, które zapewni maksymalny jej przepływ w każdej jej części. Bardzo często kostki do WC składają się z kilku elementów, dlatego w przypadku długich kostek zapachowych należy szczególnie zwrócić uwagę na ich umiejscowienie. Jeśli wybraliśmy właściwe miejsce, rozwijamy plastikowy uchwyt i zahaczamy nim o miskę klozetową tak, aby kostka do WC pozostawała w pozycji poziomej. Zazwyczaj optymalnym miejscem są boczne ściany toalety. W zdecydowanej większości przypadków kostkę do WC powinno umieszczać się na ściance po stronie przeciwnej od spłuczki, co daje najlepsze rezultaty, a także zapewnia największy przepływ wody. Mimo podobieństw poszczególnych muszli klozetowych, w każdej z nich, miejsce kostki może się nieco różnić. 

Zużyta kostka do WC

Powodem, dla którego skuteczność kostki zapachowej do WC może okazać się zbyt mała, jest jej zużycie. Nie zawsze jednak jest ono równomierne. Zdarza się, że wskutek niewłaściwego zawieszenia kostki w misce klozetowej, jeden z elementów jest nienaruszony, kiedy pozostałe uległy rozpuszczeniu. Taką kostkę należy wymienić na nową. Podobnie jest w przypadku, kiedy pozostały w kostce preparat nie chce się już rozpuścić. Zużyta kostka do WC nie chroni przed bakteriami. Aby cieszyć się czystością i zapachem warto pamiętać o regularnym zmienianiu kostki do WC.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *