Type to search

Karnisz do zazdrostek okiennych – dostępne rozwiązania

Karnisz to element oprawy okna, który dopełnia aranżację pomieszczenia. Ponadto pomaga on również w zabezpieczeniu pomieszczenia przed nadmierną ekspozycją na słońce. Tym samym chroni domowników przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów oraz przechodniów. W ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło w sposobie ich montażu, a przede wszystkim w panujących trendach. Pojawiły się tzw. zazdrostki, które podbiły serca swoich użytkowników. Czym są te tajemnicze urządzenia oraz jakie są ich zalety?

Karnisz do zazdrostek – nowość, która zdominowała rynek

Zazdrostki najczęściej stosowane są w oknach kuchennych. Z czego to wynika? Ich sukces tkwi w nietypowej konstrukcji – umożliwiają osłonięcie części okna, podczas gry druga zostaje odkryta. Tym samym przebywający w pomieszczeniu domownicy mają zapewniony dostęp do światła słonecznego, co jednocześnie nie wpływa na obniżenie poczucia ich prywatności. Zawieszone w połowie okna, krótkie firanki stanowią skuteczną dla wścibskich spojrzeń, barierę. O sukcesie karniszy do zazdrostek zadecydował także łatwy i szybki sposób ich montażu. Ponadto są one również dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i różnych designach. Dużą popularnością na rynku cieszą się pręty zazdrostek, które zakończono cylindrem lub kulą. Alternatywę dla nich stanowią klasyczne pręty, pozbawione ozdobników. Ciekawą alternatywą takich karniszy są pręty rozporowe. Czym się charakteryzują?

Pręty rozporowe do zazdrostek

To rodzaj karnisza, który zyskał swoją popularność dzięki bezinwazyjnej metodzie jego montażu. Oznacza to, że w ścianie wcale nie trzeba wiercić w celu powieszenia karnisza. Wystarczy jedynie umieścić we framudze okna dwa samoprzylepne mocowania, które są wyposażone w małe bolce. To właśnie na nich wiesza się drążek, który podtrzymuje firankę. Pręt rozporowy zostaje umieszczony we wnęce szybowej, tak by jego końcówki znalazły się na wewnętrznych jej krawędziach. Pręt z każdej strony posiada antypoślizgowe końcówki, dzięki którym karnisz nie opada ani się nie przesuwa. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że montaż nie wymaga od nas wiercenia ani stosowania klejów.

Jak wybrać karnisz do zazdrostek?

Przed wyborem karnisza do zazdrostek należy dokładnie zastanowić się nad tym, czy zależy Ci na posiadaniu zasłon lub samych firanek. Trzeba pamiętać o tym, że zazdrostki służą jedynie do montowania tych drugich. Jeżeli zastanawiasz się nad montażem karniszy do zasłon, musisz przygotować się na to, iż nie obędzie się bez konieczności przymocowania takiego karnisza do ściany, lub do sufitu.

W trakcie wykonywania wyboru warto również mieć na uwadze indywidualne cechy okien. Ich rozmiary, kształt oraz kolor framugi okna mają ogromne znaczenie. Zazdrostki prezentują się znakomicie w oknach o różnych kompozycji. Pod warunkiem, że zostały one dopasowane pod względem wymiaru. Ważną kwestię stanowi również długość firanek. Zazdrostki najczęściej montuje się w połowie długości okna, liczonej od jego podstawy aż po górną krawędź.

Podsumowując, należy wspomnieć również o tym, że wybierając karnisze do wnęki okiennej, mamy do wyboru pomiędzy zwykłymi karniszami, a tymi wykonywanymi na wymiar. Dobrym rozwiązaniem są także karnisze rozporowe, które także służą do wieszania zazdrostek w oknach.

źródło: sklep.mardom.com.pl – rolety i karnisze producent

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *