Type to search

Obóz żeglarski – dlaczego warto skorzystać?

Wakacyjny relaks nierzadko kojarzyć się może z błogim lenistwem na plaży lub w lesie. Dla wielu rodziców jednak lato, to także czas na to aby zachęcić swoje pociechy do uprawiania sportu i realizowania pasji, dlatego w swoich planach uwzględniają różnego rodzaju obozy. Żeglarstwo to zdecydowanie ciekawa alternatywa dla leniuchowania na piasku. W ostatnim czasie jest ono dość popularne, a co warto o nim wiedzieć i kto koniecznie powinien spróbować?

 Jakie zalety niesie ze sobą żeglowanie?

Wyjazd na obóz żeglarski to świetny pomysł przede wszystkim dlatego, że może nauczyć małego człowieka samodzielności i sprawić, że chętnie będzie on podejmował nowe wyzwania. Żeglowanie to także doskonały sposób na nudę ponieważ:

  • Jest ekscytującym zajęciem. Dzieci z reguły chętnie oddają się przygodzie, a codzienne lekcje na wodzie z pewnością będą nie lada wyzwaniem i zapewnią małym, ale i większym dzieciakom moc atrakcji.
  • Pozwoli nabyć umiejętności, które mogą przydać się także w dorosłym życiu. Żeglowanie może okazać się pasją, którą mały człowiek będzie mógł wykorzystać nawet za kilkanaście lat. Umiejętność sterowania łódką to coś, czym zaimponować można znajomym na każdym etapie swojego życia.
  • Uczy współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji. Na obozach żeglarskich organizowane są różnego rodzaju gry i zabawy, podczas których dziecko może nie tylko pochwalić się swoimi umiejętnościami, ale także nawiązać nowe przyjaźnie.
  • Pozytywnie wpływa na zdrowie i kondycję fizyczną. Ruch na świeżym powietrzu to dla dzieciaków świetna zabawa, ale także okazja do poprawy kondycji.

Komu spodoba się na obozie żeglarskim?

Żeglowanie może być ogromną frajdą dla każdego aktywnego malucha, który nie boi się próbować nowych rzeczy i chętnie obcuje z wodą. Obóz żeglarski to idealne miejsce dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych pociech, a wykwalifikowana kadra instruktorów dopasuje zajęcia do konkretnych grup wiekowych. Żeglowanie może jednak spodobać się także dzieciom, które na co dzień nie wykazują specjalnego zainteresowania innymi aktywnościami fizycznymi, gdyż jest to coś zupełnie nowego i poza siłą oraz dobrą kondycją może również wymagać umiejętności skupienia się i działania w grupie.

Każdy rodzic, który szuka ciekawej alternatywy na spędzanie wolnego czasu we wakacje, może śmiało postawić na obóz żeglarski. Dziecko nauczy się tam wielu ciekawych rzeczy oraz będzie miało okazję sprawdzić się przy pracy na łódce, co z pewnością będzie dla niego nie lada wyzwaniem. Warto również wiedzieć, że żeglowanie to doskonała okazja do tego, aby nauczyć małego człowieka skupiania uwagi oraz zachęcić go do aktywności na świeżym powietrzu. Tego typu obozy cieszą się ostatnimi czasy dużą popularnością, dlatego warto dać im szansę i przekonać się, że może to być dla dziecka początek prawdziwej wieloletniej przygody.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *