Type to search

Samochód to dla Ciebie „oczko w głowie”? Parkuj go w namiocie garażowym

Szukasz alternatywy dla tradycyjnego garażu? Chcesz chronić swój samochód przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych na karoserię? Poznaj zalety, które wyróżniają namiot garażowy. Co możesz w nim przechowywać? Czy na taki namiot konieczne jest pozwolenie?

Alternatywa dla tradycyjnego garażu

Namiot garażowy to dobra alternatywa dla tradycyjnego garażu blaszanego, murowanego czy drewnianego. Nie zawsze dysponujemy możliwościami umieszczenia takich tradycyjnych pomieszczeń dla samochodów. Często garaże blaszane są niedozwolone do postawienia na działce. Taki zakaz mogą stanowić zapisy planu zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu wydane przez gminę. Namioty garażowe to także lepsza rozwiązanie niż nieopłacalny wynajmu garażu.

Wbrew obawom niektórych namioty garażowe są rozwiązaniem całorocznym. Nadają się do krótkookresowego lub długotrwałego użytkowania.

Garaż bez pozwolenia na budowę

Namiot nie stanowi obiektu budowlanego w rozumieniu prawa, dlatego do postawienia namiotu garażowego nie jest wymagane pozwolenie ani żadne inne formalności. Jako obiekt budowlany, zgodnie z zapisami art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane traktowany jest budynek, budowla lub obiekt małej architektury wraz z instalacjami, które zapewniają możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, wzniesiony przy użyciu wyrobów budowlanych.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach orzekł, że namiot jest konstrukcją przystosowaną do wielokrotnego składania oraz rozkładania, dlatego absurdalne byłoby potraktowanie go jako tymczasowego obiektu budowlanego. Gdyby tak zakwalifikowano namiot, rozłożenie, trwające kilka lub kilkadziesiąt minut, wymagałoby projektu budowlanego, pozwolenia na budowę, kierownika robót budowlanych.

Namiot garażowy

Namiot garażowy możesz dopasować do swoich potrzeb. Masz możliwość umieszczenia go w dowolnym miejscu oraz na dowolnej powierzchni. Namioty garażowe są w pełni mobilne, każdej chwili możesz zdemontować namiot i zamontować go w innym miejscu. Dostępne są różne rozmiary, dzięki czemu optymalnie dopasujesz namiot do swoich potrzeb.

Namiot garażowy nie musi być przeznaczony wyłącznie do przechowywania samochodu. Przenośne garaże z powodzeniem ochronią także inne pojazdy, takie jak motocykle, rowery, traktory ogrodowe, przyczepy, a ponadto możesz w nich składować drewno opałowe. Sprawdzą się do przechowywania narzędzi ogrodowych, materiałów budowlanych i innych przedmiotów. Zastosowanie zależy tak naprawdę od Ciebie.

Dbasz o względy estetyczne? Namioty garażowe są dostępne w różnych kolorach. Dzięki temu swobodnie dopasujesz  swój namiot do otoczenia.

Ochrona dla samochodu i nie tylko

Namiot garażowy ochroni Twój samochód przed deszczem, śniegiem, promieniami słonecznymi, ptasimi odchodami, spadającymi liśćmi, gałęziami i innymi czynnikami zewnętrznymi, nawet silnym wiatrem. Namioty są pokryte plandeką odporną na promieniowanie UV. Nowoczesna technologia i wysokiej jakości materiały sprawiają, że namioty garażowe cechuje solidność i odporność na trudne warunki pogodowe.

Co wyróżnia namioty garażowe?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad decyzją o zabezpieczeniu samochodu, przekonaj się, co wyróżnia namiot garażowy.

Namioty garażowe to:

  • łatwy i szybki montaż,
  • możliwość wykorzystania w różnych warunkach, na różnym rodzaju podłoża,
  • wytrzymałość,
  • mobilność oraz elastyczność zastosowania,
  • przystępna cena w stosunku do cen tradycyjnych garaży.

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i ochronie Twojego samochodu, zdecyduj się na uniwersalne i funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest namiot garażowy.

źródło: Dascompany.pl – pawilony ogrodowe

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *