Type to search

Peeling chemiczny – kiedy warto go polecić klientkom?

Peeling chemiczny wykonywany jest za pomocą kwasów i ma działanie złuszczające oraz stymulujące regenerację skóry. Jest wiele rodzajów peelingów różniących się składem, głębokością działania i dokładnością. Polecany jest klientkom salonów kosmetycznych, które borykają się z różnymi defektami na swojej skórze. Kwasy doskonale rozjaśniają przebarwienia, nawilżają skórę, regulują ilość sebum i oczywiście złuszczają powierzchniową warstwę skóry.

Peeling chemiczny – kto powinien z niego skorzystać?

Wykorzystując kwasy do peelingu chemicznego usuwany jest martwy naskórek (lub uszkodzony), który podczas regeneracji zostaje zastąpiony nowym. Najczęściej zlecane jest poddanie się tej procedurze w okresie wiosennym, gdy wszyscy dążą do odmłodzenia skóry i niwelowania defektów estetycznych. Cząsteczki kwasu zmiękczają górną zrogowaciałą warstwę skóry, wnikając w nią w celu uzyskania określonej struktury. Po złuszczeniu martwych komórek, uruchamiane są procesy regeneracyjne, skóra odnawia się i odmładza. Do peelingu chemicznego wykorzystywany jest na przykład kwas: glikolowy, migdałowy, bursztynowy, cytrynowy, salicylowy, mlekowy, kwiatowy, pirogronowy, azelainowy.

Peeling chemiczny – wskazania

W salonie kosmetycznym peeling chemiczny polecany jest klientkom z cerą trądzikową oraz tłustą, ponieważ kwasy doskonale hamują łojotok i nawilżają skórę. Zabieg wzmacnia strukturę kolagenu oraz przyspiesza jego syntezę, pobudza odnowę komórkową i skutecznie wyrównuje koloryt skóry. Może być stosowany na całe ciało, uwzględniając twarz, dekolt, szyję.

Peeling chemiczny jest skuteczny, gdy widoczne są:

  • Zmarszczki, utrata jędrności skóry.
  • Konieczne jest dotlenienie, wygładzenie i nawilżenie skóry.
  • Zmiany trądzikowe: trądzik różowaty, zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy.
  • Zmiany potrądzikowe: przebarwienia, poszerzone pory, blizny zanikowe, rozstępy.
  • Przebarwienia: plamy barwnikowe, zmiany posłoneczne, pozapalne, hormonalne.

Peeling chemiczny – efekty

Kwasy wykorzystane do peelingu chemicznego dają następujące efekty:

  • Zmniejszenie bruzd wokół ust i przebarwień pod oczami.
  • Zmniejszenie zmarszczek mimicznych.
  • Wygładzenie małych blizn.
  • Działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.
  • Rozjaśnienie plam starczych i przywrócenie skórze naturalnego kolorytu.

Peeling chemiczny bardzo skutecznie poprawia kondycję skóry i działa nie tylko na wierzchnią powierzchnię, ale również na głębsze warstwy. Pobudzenie skóry odpowiednio dobranymi kwasami powoduje stymulację procesów odnowy biologicznej.

Podsumowanie

Peeling chemiczny to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów odmładzania skóry i usuwania różnych jej defektów. Odmładzanie bez skalpela – tak mówią o tym zabiegu, który pomaga pozbyć się różnych zmian skórnych np. potrądzikowych oraz powierzchownych zmarszczek. W wyniku zabiegu z wykorzystaniem kwasów skóra staje się gładsza, jej koloryt jest wyrównany, plamy starcze, blizny, rozstępy, zmniejszają się lub całkowicie znikają, a praca gruczołów łojowych normalizuje się. W wyniku aktywacji produkcji kwasu hialuronowego, powstaje nowe cząsteczki elastyny i kolagenu.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *