Type to search

Podrażnienia podczas seksu – jak ich uniknąć?

Podrażnienia miejsc intymnych są nie tylko bolesne, ale także niebezpieczne dla zdrowia kobiety. Aby ich uniknąć należy odpowiednio zadbać o pochwę, zarówno przed, jak i po stosunku. W jaki sposób uniknąć podrażnień okolic intymnych? W tym poradniku poznasz kilka praktycznych wskazówek.

Żele i lubrykanty intymne – niższe ryzyko podrażnień

Pierwszym produktem, który gwarantuje niższe ryzyko uszkodzeń naskórka podczas seksu jest lubrykant erotyczny. Preparaty tego typu zapewniają odpowiedni poślizg, a także nawilżenie w trakcie zbliżenia. W sklepach specjalistycznych można znaleźć zarówno lubrykanty wykonane na bazie wody, jak i silikonów. Pierwszy wariant jest bezpieczniejszym rozwiązaniem dla osób z tendencjami do alergii oraz infekcji skóry oraz błon śluzowych. Co więcej, niektóre nawilżacze do pochwy posiadają dodatkowe cechy, które mogą okazać się ciekawym urozmaiceniem łóżkowych igraszek. Mowa tutaj o właściwościach rozgrzewających, chłodzących, a także smakowych.

Prezerwatywy bez lateksu – uniwersalne i bezpieczne

Niektóre osoby nie mogą korzystać z prezerwatyw lateksowych. Z tego powodu doskonałą alternatywą są produkty bez lateksu, które są stworzone z poliizoprenu. Syntetyczny materiał nie wywołuje podrażnień, a dodatkowo został przebadany dermatologicznie. Dzięki bezlateksowym prezerwatywom istnieje niższe ryzyko podrażnień obojga partnerów podczas stosunku. Oprócz nawilżacza do pochwy warto więc zdecydować się na korzystanie z tego typu prezerwatyw.

Maść na suchość pochwy – obowiązkowo w domowej apteczce

Jeśli już doszło do podrażnień, zbawiennym okazuje się szybka reakcja. Niski poziom nawilżenia pochwy, pieczenie i swędzenie okolic intymnych – to charakterystyczne objawy suchości pochwy. Przykre dolegliwości mogą doprowadzić do rozwoju infekcji bakteryjnej czy grzybiczej, a z tego powodu nie powinny być bagatelizowane.

Preparaty na suchość w okolicach intymnych zawierają w składzie szereg substancji o działaniu łagodzącym i nawilżającym np. kwas hialuronowy, kwas mlekowy czy wyciąg z rumianku. Posiadając maść na suchość pochwy w domowej apteczce można szybko pozbyć się dyskomfortu w okolicach intymnych i ponownie cieszyć się przyjemnym seksem.

Długa gra wstępna kluczem do sukcesu

Problem z nawilżeniem pochwy często wynika z nieodpowiedniego przygotowania do stosunku. Kobieta często potrzebuje nieco więcej czasu, by nastroić się na łóżkowe igraszki. W związku z tym warto postawić na nieco dłuższą grę wstępną. Wzajemne pieszczoty są nie tylko bardzo przyjemne, ale także pozwalają budować nastrój i wzajemne zaufanie.

Gra wstępna może być nie tylko przytulaniem i głaskaniem, ale również rzeczywistą grą. W sklepach erotycznych można znaleźć szereg produktów przeznaczonych do seksualnej zabawy solo czy w parze. Mowa tu nie tylko o świecach do masażu, ale również o gadżetach czy grach erotycznych. Każdy z tego rodzaju elementów może okazać się doskonałym sposobem na zniwelowanie problemu niedostatecznego nawilżenia okolic intymnych przed stosunkiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *