Type to search

Uporczywe zabrudzenia ropopochodne – jak je usunąć?

Usuwanie zabrudzeń ropopochodnych może być łatwiejsze niż, myślisz, o ile użyjesz w tym celu odpowiednich środków. W przypadku takich plam będą potrzebne Ci preparaty o silnym działaniu. Obawiasz się jednak, że zniszczą posadzkę? Sprawdź, jakich produktów użyć, aby tak nie było.

Usuwanie zabrudzeń ropopochodnych – praktyczne wskazówki

W przypadku tego typu zabrudzeń bardzo ważna jest szybka reakcja. Jeśli zauważysz plamę, zabierz się natychmiast za jej usuwanie. Lepsze efekty osiągniesz, używając do tego myjki ciśnieniowej (o ile masz taką możliwość). Najpierw pokryj zabrudzenie grubą warstwą preparatu, a następnie spłucz go silnym strumieniem wody.

Jeśli plama pojawiła się na zewnątrz budynku dobrym rozwiązaniem, jest posypanie jej piaskiem, a dopiero potem przejście do czyszczenia. Co daje taki zabieg? Pozwala zahamować wnikanie oleju w powierzchnię, dzięki czemu usunięcie zabrudzenia jest łatwiejsze.

Środki do mycia podłóg, które poradzą sobie z uporczywymi zabrudzeniami

Jaki preparat wybrać, gdy musisz usunąć wyjątkowo uporczywe zabrudzenia? Produkty przeznaczone do codziennego użytku, które z pewnością masz w domu, mogą być mało skuteczne. W przypadku usuwania zabrudzeń ropopochodnych konieczne będzie użycie preparatów o mocniejszym działaniu.

Z ciężkimi do usunięcia plamami poradzą sobie środki do mycia gruntownego. Dzięki dużej zdolności do rozpuszczania zabrudzeń (nawet tych wielowarstwowych) są niezawodne w czyszczeniu plam z sadzy, oleju, smarów, a także lakierów i farb.

Silnych środków do mycia podłóg możesz używać w połączeniu z wysokociśnieniowymi myjkami strumieniowymi oraz automatami myjącymi. Dzięki temu działasz szybko i skutecznie.

Jeśli szukasz preparatów, które pomogą Ci usunąć zabrudzenia ropopochodne do wyboru, masz m.in.:

● przemysłowy środek do czyszczenia o odczynie zasadowym – rozpuszcza plamy z olejów, smarów i sadzy. Przeznaczony jest do czyszczenia wykładzin, materiałów i powierzchni, które są odporne na działanie alkaliów. Jest to rozwiązanie wybierane często przez profesjonalne firmy sprzątające, które zajmują się czyszczeniem warsztatów, a także obszarów przemysłowych.
● Wysokoaktywny preparat, który służy do usuwania (stripowania) różnego rodzaju powłok ochronnych z polimerów i akryli ze zmywalnych powierzchni podłogowych. Oprócz tego jest niezawodną pomocą przy gruntownym czyszczeniu i usuwaniu uporczywych plam.
● Uniwersalny środek do czyszczenia gruntownego, dzięki któremu pozbędziesz się zabrudzeń z wykładzin podłogowych opornych na działanie ługów i wody. W przypadku, gdy chcesz stosować go w pomieszczeniu z klimatyzacją, szukaj produktów bez amoniaku.

Jeśli masz warsztat lub prowadzisz firmę sprzątającą z pewnością często, masz do czynienia z zabrudzeniami ropopochodnymi. W związku z tym szukasz rozwiązania, które będzie zarówno skuteczne, jak i ekonomiczne. Nie musisz się martwić o wysokie koszty. Tego typu środki sprzedawane są w dużych, bardziej wydajnych pojemnikach.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *