Type to search

Meble wypoczynkowe – skórzane czy tapicerowane?

Meble wypoczynkowe znajdują się w każdym domu i mieszkaniu, bez względu na metraż. Ich wybór, z pozoru prosty, może przysporzyć domownikom wielu kłopotów. Różnorodność materiałów, kształtów i wielkości sprawia, że często ciężko się zdecydować.

Najpopularniejsze meble wypoczynkowe

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się meble wypoczynkowe tapicerowane i skórzane. Oba materiały mają swoje wady i zalety. Idealna kanapa musi być przede wszystkim wygodna. Jej wielkość uzależniona jest od metrażu mieszkania. Dostępne są nowoczesne sofy 4-osobowe, jak również mniejsze – dwuosobowe. Jedne w komplecie mają dużą ilość poduch, są pełne zdobień, a drugie prezentują minimalizm. Kanapa przede wszystkim powinna pasować do wnętrza, jego charakteru i stylu. Jeśli będzie w żywym kolorze, stanie się elementem dekoracyjnym.

Skórzane meble wypoczynkowe – wady i zalety

Kanapy skórzane największą popularnością cieszyły się w latach 90. To wtedy stanowiły integralną część niemalże każdego mieszkania. Chociaż bum na nie już minął, nadal mają wielu zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, ich jakość mówi sama za siebie. Na początku warto obalić MIT „przyklejania się” gołego ciała do tego materiału. Sofy wykonane są z wysokiej jakości skóry naturalnej, która oddycha i jest porowata. Dzięki temu bakterie w nim nie zalegają. W związku z tym, jedną z głównych wad skórzanych mebli wypoczynkowych niewątpliwie jest ich cena.

Główną zaletą takiej powierzchni jest łatwość utrzymania i czyszczenia. Jest to wręcz banalnie proste – wystarczy miękka szmatka wykonana z forty i środek do czyszczenia skór. To świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników zwierząt, ponieważ sierść nie będzie się przyklejała do materiału, ani co gorsza wbijała do jego wnętrza. Również kurz czy roztocza nie przyczepiają się do powierzchni mebla. Niestety, do czyszczenia nie nadają się domowe środki takie jak płyn do mycia naczyń, proszek do prania czy mydło. Mogą one uszkadzać powłokę ochronną skóry, a tym samym czynić sofę podatną na uszkodzenia.

Tapicerowane meble wypoczynkowe – wady i zalety

Obecnie dużą popularnością cieszą się tapicerowane meble wypoczynkowe. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli i wzorów. Dzięki temu każdy może znaleźć idealną kanapę dopasowaną do stylu swojego mieszkania. Są wygodne, a ich użytkowanie przynosi niebywały komfort. Często posiadają funkcję spania, która przydatna jest szczególnie w małych mieszkaniach. W porównaniu do sof skórzanych, są one dużo tańsze. Różnorodność materiałów gwarantuje duży wybór nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również funkcjonalnym. Na rynku dostępne są specjalne obicia dla osób posiadających zwierzęta. Dla miłośników kotów – mocne tkaniny odporne na zadrapania, a dla pasjonatów psów – takie, z których sierść łatwo się usuwa.

Niestety, w porównaniu do kanap skórzanych, tapicerowane są znacznie trudniejsze w utrzymaniu. Wymagają bardziej starannego i dokładnego czyszczenia. W przypadku rozlania kawy czy wody, płyn bardzo szybko przeniknie do środka.

inspiracja: modaltoconcept.pl – narożniki nowoczesne

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *