Type to search

Rearanżacja tarasu? Postaw na trawertyn!

Wiosna to czas kiedy coraz to więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Poranna kawa lepiej smakuje na tarasie niż w mieszkaniu, dlatego warto pomyśleć o przygotowaniu tego miejsca na ciepłe dni. Szczególnie po zimie należy zwrócić uwagę na stan posadzki, która wskutek niskich temperatur i nadmiernej wilgoci, może wymagać renowacji. Dokonując rearanżacji tarasu należy wziąć tę zależność pod uwagę i zdecydować się na rozwiązanie trwałe, a jednocześnie efektownie wyglądające. Coraz większe grono osób decyduje się na posadzkę z trawertynu. Chociaż sam kamień znany jest od lat, dziś na nowo zaczyna być doceniany.

Trawertyn – czym jest i dlaczego warto się nim zainteresować?

Trawertyn jest naturalnym kamieniem, wykorzystywanym już w starożytności. Niegdyś używany był między innymi do tworzenia posągów i innych dekoracyjnych form, dziś częściej występuje pod postacią płyt, które układane są na posadzkach i ścianach. Sam fakt, iż mimo upływu lat, starożytne dzieła nadal zachowane są w bardzo dobrym stanie, sprawia, że zainteresowanie trawertynem w ostatnich latach znacząco wzrosło. Wysoka wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych, a także na ścieranie to tylko niektóre z zalet tego kamienia. W odróżnieniu od klasycznych płytek podłogowych, które wykorzystywane mogą być na zewnątrz, kamienne płyty wyróżniają się unikatowością, bowiem każda z nich wygląda nieco inaczej, mimo iż wszystkie utrzymane są w tej samej kolorystyce. Aby cieszyć się niesamowitym wyglądem trawertynowych posadzek, niezbędna jest ich odpowiednia impregnacja. Jednak regularne wykonywanie tego zabiegu pozwoli przez lata cieszyć się kamiennym wykończeniem.

Trawertyn na tarasie – modny i ponadczasowy

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania trawertynowymi posadzkami na balkonach, tarasach i w ogrodach. Decydując się na zmiany na swoim tarasie, warto wziąć pod uwagę wykorzystanie trawertynu na posadzce. Jego naturalny, ciepły kolor, utrzymujący się w tonacjach beżu i brązu znacząco ociepla miejsce, w którym jest wykorzystany. W przypadku tarasów dodaje on przytulności, a z racji, iż jest on w pełni naturalnym kamieniem, doskonale współgra z otaczającą go przyrodą. Mimo obaw wielu osób trawertyn wygląda równie imponująco tuż po montażu, jak i po wielu latach, czego nie można powiedzieć o klasycznych płytkach podłogowych. Świetnie sprawdzi się do wykończenia tarasu zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Wykorzystanie trawertynowych płyt na posadzce tarasu, pozwala cieszyć się modnym i ponadczasowym rozwiązaniem, mimo upływu lat. Co ważne, bez obaw używać można go nawet na tarasach, które nie posiadają zadaszenia, bez obaw o jego zniszczenie. To znacznie tańsza alternatywa dla marmuru, która nie ustępuje mu pod względem jakości i wytrzymałości.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *