Type to search

Szkło w domu i biurze – aranżujemy wnętrza

Aranżacja wnętrz biurowych oraz domowych przy użyciu zabudowy szklanej jest w ostatnich latach niezwykle popularna, ponieważ wiąże się z wieloma korzyściami i wpływa na ogólny wygląd każdego pomieszczenia. Rozwiązanie to jest godne polecenia każdej osobie, która pragnie cieszyć się nowoczesnym i funkcjonalnym biurem oraz oryginalnie zaaranżowanymi pomieszczeniami w domu lub mieszkaniu.

Zabudowy szklane w biurach – rozwiązanie idealne

Wykorzystując zabudowy szklane w biurze, można stworzyć pomieszczenia otwarte, kabinowe, zespołowe lub kombinowane. W obecnym czasie pojawiły się trendy w aranżowaniu przestrzeni biurowej, w których dominuje szkło. Jednym z bardzo często wybieranych rozwiązań są szklane ścianki i przegrody. Jest to metoda umożliwiająca stworzenie komfortowych warunków pracy dla każdej zatrudnionej w firmie osoby. Szklane ścianki i przegrody tworzą przestrzeń, która pozostaje do wyłącznej dyspozycji konkretnego pracownika. Poza tym szkło jest o wiele lepszym pomysłem na aranżację pomieszczeń, ponieważ nie tworzy wrażenia ciasnej, szczelnie przegrodzonej przestrzeni przypominającej nierzadko ciemny labirynt. Szklane ścianki w biurze są uniwersalne i ponadczasowe oraz współgrają z każdym stylem aranżacyjnym, jaki został zastosowany w konkretnych pomieszczeniach. Można zastosować je zarówno do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, awangardowym, jak i art déco czy glamour.

Drzwi szklane w biurach jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Szklane ścianki dodają pomieszczeniom biurowym elegancji, a także optycznie powiększają pokoje, wprowadzając do nich naturalne światło. Można także zdecydować się na ścianki szklane dźwiękoszczelne lub szklane ścianki akustyczne, które tworzą przyjazną przestrzeń i komfortowe warunki do pracy, tłumiąc dźwięki nawet do 51 decybeli. W projektowaniu oraz aranżowaniu przestrzeni biurowej warto również rozważyć montaż szklanych drzwi przesuwnych lub wahadłowych. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych drzwi aluminiowych lub drewnianych, ponieważ nie zmniejsza ona posiadanej przestrzeni użytkowej biura. Drzwi szklane wahadłowe to optymalne rozwiązanie w biurach, w których panuje duże natężenie ruchu.

Zabudowy szklane w domu – inspiracje dla właścicieli budynków jedno- i wielorodzinnych

Zastosowanie szkła do aranżacji domu jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym powodzeniem. Każdy właściciel budynku jedno- i wielorodzinnego powinien rozważyć posiadanie blatów i półek szklanej, a także montaż drzwi oraz ścianek szklanych. Dzięki temu optycznie powiększa się wybrane pomieszczenie, a także wprowadza się do niego naturalne światło, które doskonale współgra z wyposażeniem konkretnego wnętrza oraz podkreśla jego urok. W domu poleca się także szklane kabiny prysznicowe oraz zastosowanie szkła kuchennego z nadrukiem. Jest to rozwiązanie, które z pewnością powinno zainteresować osoby posiadające domy zaaranżowane w stylu nowoczesnym lub industrialnym.

Zastosowanie szkła w domowej kuchni i łazience

Szkło kuchenne z nadrukiem może zawierać elementy spersonalizowane, na przykład pamiątkowe zdjęcia czy autorską, zaprojektowaną na życzenie właściciela domu grafikę. Szkło sprawdzi się także jako element wyposażenia pokojów kąpielowych czy toalet. Jest ono łatwe do utrzymania w czystości, a także pięknie akcentuje zastosowaną armaturę łazienkową czy materiały użyte do wykonania mebli – m.in. lite drewno czy roślinność. Szklane kabiny prysznicowe powiększają przestrzeń małej łazienki i mogą być montowane na skosach ścian. W domach popularne są szklane schody i balustrady. Powinny one być odpowiednio montowane, a także zabezpieczone przed przypadkowym pęknięciem, wynikającym z uszkodzenia mechanicznego czy silnego uderzenia w szklaną powierzchnię. Schody ze szkła sprawdzą się w domach urządzonych w stylu klasycznym, loftowym, a także nowoczesnym, choć świetnie korespondują one z dodatkami i meblami typu glamour oraz modern i art déco.

Szkło użyte do aranżacji biura lub domu to rozwiązanie uniwersalne i ponadczasowe, bowiem sprawdza się w każdym stylu oraz nie wychodzi z mody – nawet po wielu sezonach.

Źródło: Zakład Szklarski Warszawa

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *