Type to search

Wykończenie mieszkania „pod klucz”: główne korzyści. Dlaczego warto wybrać tę opcję?

Gdy długi czas oczekiwania mija, a wymarzone mieszkanie jest już gotowe, wiele osób chce skupić się już tylko na przeprowadzce. Niestety, rzeczywistość przeważnie prezentuje się znacznie mniej kolorowo. Jeśli bowiem jest to nieruchomość w stanie deweloperskim, konieczny jest jeszcze remont. Chyba że postawisz na wykończenie „pod klucz”.

To usługa świadczona przez dewelopera i współpracujących z nim architektów, polegająca na przystosowaniu nieruchomości do zamieszkania zgodnie z przyjętym wcześniej projektem. Pracami remontowymi, malowaniem ścian, doborem mebli, czy też kładzeniem podłóg zajmuje się podmiot zewnętrzny, dzięki czemu nabywca mieszkania korzystać z niego od razu po przeprowadzce.

Wykończenie mieszkania „pod klucz” – najważniejsze zalety

 Już sam opis tej usługi pozwala wywnioskować, dlaczego warto się nią zainteresować. Mimo tego postanowiliśmy przedstawić związane z nią korzyści, tak aby ułatwić Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

  • Wykończenie „pod klucz” to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Nie musisz na własną rękę załatwiać ludzi, kupować materiałów, ani wykonywać prac remontowych. Tym zajmują się wynajęci fachowcy. Tobie pozostaje wprowadzić się do mieszkania, gdy całość będzie gotowa.
  •  Jak wiadomo, projekt i marzenia często nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością, przez co osoby remontujące mieszkanie w stanie deweloperskim muszą godzić się na kompromisy. W przypadku usługi wykończenia „pod klucz” szanse na zrealizowanie przyjętego planu są znacznie większe. Doświadczeni specjaliści nie popełnią błędów laika, przeprowadzą więc wszystko od początku do końca. Stwarza to doskonałą okazję do realizacji wymarzonego projektu.
  •  Choć współpraca z deweloperem i podmiotem zewnętrznym związana jest z wydatkami, jednocześnie pozwala zyskać pewność, że przyjęty budżet nie zostanie przekroczony. W przypadku pracy na własną rękę bywa z tym różnie. Nawet wynajęcie ekipy remontowej wiąże się z pewnym ryzykiem, które dzięki takim usługom jest o wiele mniejsze.
  •  Jeżeli postawisz na sprawdzoną firmę, możesz liczyć także na gwarancję dotrzymania terminu oraz użycia wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. W ten sposób kupujesz sobie spokój i pewność, że mieszkanie będzie gotowe do wprowadzenia.

Na czym polega wykończenie mieszkania „pod klucz”? Wybór opcji

 Minimalny wysiłek, profesjonalne wykonanie i efekt zgodny z oczekiwaniami – wszystko to sprawia, że usługa wykończenia mieszkania „pod klucz” wydaje się atrakcyjną opcją. Zwłaszcza dla osób, które nie posiadają umiejętności potrzebnych do wykonania remontu i nie chcą ryzykować z zatrudnianiem fachowców.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż deweloper jest w stanie zaoferować Ci kilka programów i pakietów, które dopasujesz do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Personalizacja wnętrza w konkretnych przypadkach przebiega na różnych zasadach – każdy program związany jest z użyciem nieco innych materiałów oraz elementów wyposażenia. Te najdroższe często gwarantują spełnienie nawet nietypowych próśb, dotyczących chociażby zakupu designerskich mebli, czy instalacji systemu inteligentnego domu.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, jest to dobry moment, by rozprawić się z nieprawdziwym poglądem, jakoby wykończenie mieszkania „pod klucz” ograniczało swobodę klientów. Żadne rozwiązania nie są Ci narzucane, o wszystkim możesz zadecydować we współpracy z fachowcami od wystroju wnętrz. Mogą oni zaprezentować dostępne możliwości, zaproponować wybór konkretnych materiałów, mebli, czy też kolorów farb – ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie.

Czy zatem wykończenie „pod klucz” to usługa, którą warto się zainteresować? Jeżeli zależy Ci na szybkiej, bezstresowej realizacji, a jednocześnie chcesz wprowadzić się do mieszkania swoich marzeń, to jak najbardziej! Szczególnie wówczas, gdy oferuje ją sprawdzony, ceniony deweloper.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *