Type to search

Automat do pompowania kół – jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Warsztaty samochodowe inwestują w automaty do pompowania kół w celu przyśpieszenia serwisu wulkanizacyjnego. Co warto wiedzieć o urządzeniach i kiedy to dobry wybór?

Przy jakich czynnościach urządzenie sprawdza się najlepiej?

Automaty sprawdzają się przy pompowaniu kół w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych, ale też innych, mniejszych pojazdów, w tym motocykli oraz quadów. Urządzenie można zainstalować na ścianie, a dzięki temu oszczędzić przestrzeń. To zatem doskonałe uzupełnienie do mniejszych warsztatów wulkanizacyjnych. Nowoczesne automaty posiadają elektroniczny wyświetlacz z precyzyjnym podświetleniem, dłuższy i prosty w ewentualnej naprawie wąż pneumatyczny, dokładność pomiarową dochodzącą do 0,1 bara. Sprzęt nie tylko pompuje opony, ale pozwala na szybką kontrolę ogumienia i wpływa pozytywnie na opiekę diagnostyczną. Opłacalność automatów wynika z szybkości pompowania nawet największych opon, bez specjalnej potrzeby kontroli procesu.

Dlaczego trzeba zadbać o prawidłowe ciśnienie w oponach samochodowych?

Opony tracą regularnie ciśnienie, chociażby przez złe najechanie na krawężnik i w naturalnym procesie zużycia. Złe ciśnienie ogumienia zmniejsza przyczepność oraz wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy, więc automat do pompowania kół to obowiązkowe wyposażenie warsztatu samochodowego. Warto zaznaczyć, że prawidłowo napompowana opona zmniejsza zużycie paliwa na trasach. Automaty wyróżniają się dużą żywotnością, niskimi kosztami eksploatacji, zastosowaniem w warunkach stacjonarnych i mobilnych. Coraz więcej kierowców wymaga od warsztatów szybkiego dojazdu z serwisem na miejscu.

Alternatywne zastosowania i możliwość uzupełnienia automatu o pompkę

Niektóre kompresory posiadają dodatkowe końcówki umożliwiające obsługę kół rowerowych, czy nawet materacy, a zatem nie tylko warsztaty samochodowe skorzystają z zalet technologii. Amatorska alternatywa dla automatu to pompka nożna, która pracuje bez potrzeby podłączenia do sieci. Niestety pompka wymaga bardziej precyzyjnej obsługi i wydłuża czas pompowania w porównaniu do automatu.

Stosunkowo tania inwestycja nie tylko dla warsztatu samochodowego

Nawet kierowcy coraz częściej inwestują w urządzenia do pompowania opon, ponieważ ułatwiają wyjechanie ze śniegu w krytycznych sytuacjach i nie wymagają tak częstych wizyt w warsztacie, albo na stacji benzynowej. Dobre urządzenia to koszt w granicach 2000 złotych i mniej. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na nagrzewanie się urządzenia, na łatwość obsługi, dostępne końcówki do samochodów osobowych, quadów, motocykli, busów.

Bezpieczna jazda, dzięki regularnemu monitorowaniu ciśnienia w oponach

Automat do pompowania kół sprawdza się przy serwisie samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, quadów. Umożliwia szybkie wyregulowanie ciśnienia i daje gwarancję bezpiecznej jazdy. Automaty z elektronicznymi wyświetlaczami to koszt poniżej 2000 złotych, więc rozwiązanie opłaca się właściwie w każdym warsztacie i nie wymaga od użytkownika mocno specjalistycznych kwalifikacji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *