Type to search

Telefon używany – czy to się opłaca? Czy warto udać się do serwisu, żeby skontrolować jego stan?

Telefon używany, czy nowy to jeden z najpopularniejszych problemów przed zakupem i czy faktycznie model używany to dobre rozwiązanie, a może wymaga dodatkowego potwierdzenia jakości w profesjonalnym serwisie GSM?

Co stoi za opłacalnością telefonu używanego?

Żywotność większości modeli smartfonów określa się na maksymalnie 2-3 lata według danych pochodzących od producentów oraz wewnętrznych statystyk serwisów. Jak taka wiedza odbija się na decyzji zakupowej? Używane telefony przed sprzedażą się odświeża i sprawdza pod kątem zgodności technicznej. Można założyć, że przywrócony do życia model charakteryzuje się znacznie większą żywotnością niż pierwotnie zakładana, a dodatkowe czynności diagnostyczne przeprowadzone przed ponownym wprowadzeniem do oferty zwiększają tak naprawdę realną wartość urządzenia. Warto również pamiętać, że naprawa telefonu jest tam, gdzie serwis GSM, w którym dokonało się transakcji.

Nowe serie wcale nie oznaczają rewolucji technologicznej

Smartfon starszej generacji to znacznie niższa cena zakupu od najnowszego modelu ze względu na trendy, modę. Niektórzy pasjonaci nowych gadżetów inwestują w nowe smartfony, bo mają taką potrzebę, ale to wcale nie oznacza dużego wzrostu funkcjonalności, czy wykorzystania nowych technologii. Tak naprawdę nowe generacje nie wnoszą rewolucyjnych rozwiązań. Telefon używany to często duża okazja.

Telefon używany ze skupu to pewność działania i zgodności technicznej

Serwisy, które sprzedają telefony używane najczęściej prowadzą również ich skup. Co to oznacza? Specjalista nie weźmie urządzenia z wadami technicznymi, ponieważ myśli o przyszłym kliencie. Z tego wynika, że używany telefon przeszedł profesjonalną wycenę i posiada sprawiedliwą cenę. Większość użytkowników używanych telefonów nie boi się też przesadnie ich uszkodzenia, nawet trwałego, ponieważ zawsze można pozyskać dwa telefony używane w cenie jednego nowego urządzenia. To pewna zaleta, wręcz rezerwa psychologiczna i finansowa.

Co przemawia za używanym telefonem?

  • Znacznie niższa cena, a jednocześnie pełna zgodność techniczna,
  • Często tańsze dodatkowe akcesoria uzupełniające dostępne w ramach promocji,
  • Ekonomiczna naprawa telefonu, a po całkowitym zniszczeniu nie ma dużej straty,
  • Większa różnorodność,
  • Postawa ekologiczna ze strony konsumenta i specjalistów odświeżających smartfony,
  • W pełni zachowana użyteczność, brak wielkich dysproporcji w porównaniu do nowych modeli.

Na zakończenie

Używany telefon to dobra inwestycja i czasami wymaga dodatkowego przeglądu w celu potwierdzenia jakości. Jeżeli jednak zakup odbywa się w rekomendowanym serwisie GSM najczęściej nie ma takiej potrzeby. Używany naprawdę nie znaczy gorszy ze względu na cykl życia technologii i bardziej marketingowe zmiany nowych serii smartfonów. Poza tym niektóre starsze modele smartfonów wyróżniają się znacznie większą żywotnością i ergonomią na co dzień. Warto zatem przemyśleć taką transakcję, bez wielkich sentymentów w stosunku do nowości branżowych. I tak będą dostępne w perspektywie 2-3 lat.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *