Type to search

Leczenie tkanek przyzębia a implantologia. Poznaj najważniejsze techniki leczenia

Pacjenci gabinetów stomatologicznych stawiają lekarzom coraz większe wymagania i oczekują jak najlepszych efektów leczenia. Dziś nie wystarczy już skupienie się na przywróceniu właściwej funkcji czy eliminacji bólu – niezwykle ważne dla osób podejmujących leczenie są również kwestie estetyczne. Periodontolodzy i implantolodzy, którym zależy na zadowoleniu pacjentów z wyników leczenia, muszą doskonalić techniki pracy z tkankami miękkimi przyzębia. Dzięki specjalistycznym kursom skupionym na praktyce, jakie oferuje Dental Skills Institue, mogą doskonalić swoje umiejętności i poznawać nowe metody w tym zakresie.

Zarządzanie tkankami przyzębia – intensywne, praktyczne szkolenie

W czasie dwudniowych warsztatów każdy stomatolog podejmujący szkolenie ma okazję zapoznać się z najnowszymi technikami i protokołami gospodarowaniu tkankami miękkimi i twardymi. Ich opanowanie pozwoli na osiągnięcie lepszych efektów w leczeniu implantoprotetycznym i będzie doskonałą bazą do dalszego rozwoju w tym kierunku.

Czego możesz spodziewać się po szkoleniu? Zapoznasz się z najaktualniejszymi technikami augmentacji tkanek twardych (np. metoda „socket preservation” czy technika „bone shield”) i miękkich (np. technika uniesienia brodawki, „roll-flap” czy technika Pallaciego). Istotnym elementem będzie również poznanie technik przyspieszających gojenie (jak CGF), a także metod postępowania w przypadku komplikacji i problemów z przyzębiem. W trakcie warsztatów będzie również czas na doskonalenie metody ostrzykiwania dziąseł kwasem hialuronowym. Wszelkie techniki trenowane będą w sposób praktyczny z wykorzystaniem modeli fantomowych i preparatów zwierzęcych. Pozwoli to na ugruntowanie wiedzy teoretycznej, jej praktyczne zastosowanie oraz zmierzenie się z typowymi problemami, jakie mogą pojawiać się w trakcie wykonywania poszczególnych zabiegów.

W pracy stomatologa niezwykle istotny jest również kontakt i właściwa komunikacja z pacjentem. Ma to niezwykle istotne znaczenie, kiedy pacjent nastawiony jest na to, że po zakończeniu leczenia będzie mógł cieszyć się możliwie najlepszym efektem natury estetycznej. Zrozumienie jego oczekiwań, a z drugiej strony przedstawienie możliwości leczenia w oparciu o diagnozę i ocenę jego indywidualnych uwarunkowań, wymaga od lekarza empatii i cierpliwości. To jeden z ważnych aspektów, na które zwracamy uwagę w czasie szkolenia z zarządzania tkankami przyzębia.

Dlaczego DSI?

Szkolenia w Dental Skills Institute wychodzą naprzeciw oczekiwaniom lekarzy stomatologów, którzy chcą poszerzyć ofertę swoich gabinetów. Z tego powodu główny nacisk położony jest tutaj na ćwiczenie umiejętności praktycznych, co ułatwiają małe grupy ćwiczeniowe. Takie podejście jest najbardziej efektywne – umożliwia bezpośredni kontakt z ekspertem, pozwala na bieżąco zadawać pytania i rozwiewać wątpliwości. Oprócz intensywnego treningu uczestnicy warsztatów otrzymują również dostęp do platformy e-learningowej, co pozwala już po zakończeniu szkolenia utrwalić zdobytą wiedzę i przeanalizować każdą z nowopoznanych technik raz jeszcze.

Szkolenia dla stomatologów to nie tylko możliwość poszerzenia usług własnego gabinetu. Periodontologia i implantologia to prężnie rozwijające się dziedziny stomatologii, które chętnie korzystają z najnowszych osiągnięć techniki i cyfryzacji. Ciągłe doszkalanie się w zakresie najnowszych metod leczenia ma kluczowe znaczenie – pozwala świadczyć pacjentom usługi najwyższej jakości, co przekłada się na ich zaufanie i wdzięczność, a dla każdego stomatologa jest źródłem satysfakcji.

Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia dla stomatologów

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *