Type to search

Jak przygotować się do rejestracji spółki?

Aby prowadzić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, musisz ją najpierw zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym. Większość formalności możesz załatwić przez internet, co znacząco skraca czas.

Kogo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powinna zainteresować?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest opcją idealną dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić działalność w kilka osób, mają jeden cel działalności i chcą do realizować na przejrzystych, bezpiecznych zasadach.

Rejestracja spółki wymaga złożenia wniosku, od 1 lipca 2021 roku jest to możliwe wyłącznie drogą elektroniczną. Wersje papierowe przechodzą do lamusa i nie są już rozpatrywane przez sąd rejonowy. Jest to zabieg mający na celu cyfryzację wszystkich działań przeprowadzanych przez firmę, w celu bacznej nad nimi kontroli.

Wniosek pozwalający na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie jest skomplikowany do wypełnienia, należy dołączyć do niego wymagane dokumenty wraz z podpisem elektronicznym. Co należy dołączyć do wniosku?

  • Oświadczenie wszystkich członków zarządu, na temat wkładów wniesionych przez wspólników.
  • Listę wszystkich wspólników, wraz z danymi osobowymi, wartością udziałów.
  • Listę osób wchodzących w skład zarządu, wraz z określeniem siedziby, w jakiej sprawowana jest działalność.
  • Nazwiska, imiona i adresy członków zarządu lub prokurentów.
  • Oświadczenie członków zarządu lub prokurentów o wyrażeniu zgody na ich powołanie.

Rejestracja spółki w Warszawie – koszty

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, odmiennie niż jednoosobowej działalności gospodarczej, nie jest darmowe.

500 zł kosztuje opłata sądowa za wpis, a 100 zł za jego ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Koszty te dotyczą założenia spółki u notariusza. 250 zł wynosi opłata sądowa, jeżeli spółka zostanie zawarta za pośrednictwem systemu S24. Ogłoszenie wpisu w tym trybie kosztuje tyle samo, co powyżej.

Kancelaria doradztwa podatkowego pomoże przebrnąć przez założenie spółki z o.o.

Założenie działalności gospodarczej wiąże się z dopełnieniem wielu formalności, szczególnie, jeżeli chodzi o spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Kwestie formalne i prawne są tu dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. Lepiej jest skorzystać z pomocy fachowego biura rachunkowego, które przeprowadzi cały proces w sposób bezproblemowy, zgodny z obowiązującymi przepisami.

Księgowy dopilnuje terminów, złoży wnioski w odpowiednich organach, a dzięki temu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zostanie zarejestrowana w prawidłowy sposób. Jej właściciele będą mogli skupić się na realizacji ustalonego celu, zarabianiu pieniędzy i rozwijaniu firmy. Kwestie formalne spoczną natomiast na barkach biura rachunkowego.

W tak poważnych sprawach jak zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, lepiej jest poradzić się profesjonalistów, znawców prawa podatkowego. Można dzięki temu uniknąć wielu błędów, rozpocząć działalność w sposób zgodny z przepisami, bez żadnych problemów.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *