Type to search

Dekoracje z luster – zrób to sam

Lustro jako element dekoracyjny sprawdza się w każdym wnętrzu. Jeśli takie lustro dodatkowo samodzielnie ozdobimy zyskamy niepowtarzalną dekoracje, która ozdobi i wyróżni nasze wnętrze.

Niezbędne akcesoria

Wykonując jakiekolwiek dekoracje z lustrem musimy przede wszystkim kupić dobry klej do luster. W tym przypadku dobrym wyborem będzie klej do luster 300 ml Lakma, który utrzyma lustro na miejscu. Nadaje się do większości powierzchni budowlanych. Z pewnością przydadzą się nam również ostre nożyczki oraz klej na gorąco. W zależności od rodzaju dekoracji jaką wybierzemy potrzebujemy kwiatów, muszelek, sznurka jutowego lub suszonych traw. W zasadzie nie ma w tutaj żadnych ograniczeń. Pamiętajmy jednak by wybrana dekoracja pasowała do stylu naszego wnętrza.

Dekoracja ze sznurka jutowego

Jest to jedna z popularniejszych dekoracji. Jest naprawdę łatwa i szybka w wykonaniu. Sznurek jutowy wystarczy równo przykleić tuż przy brzegach lustra. W zależności od wielkości lustra możemy zrobić cienką lub grubą ramę jutową. Pamiętajmy tutaj o zasadzie, że im grubszy sznurek wybierzemy tym inny efekt uzyskamy.

Rafia dekoracyjna

Rafia to dekoracyjne sianko, które przyklejone do lustra tworzy oszałamiający efekt. Takie lustro idealnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho. Rafię kleimy dookoła tafli, jej długość dopasujmy do wielkości lustra. Tak powstała rama sprawi, że nasze lustro będzie wyglądać luksusowo.

Dekoracyjne taśmy

Takie dekoracyjne taśmy kupimy w marketach budowalnych lub sklepach internetowych. Szeroki asortyment pozwoli dopasować odpowiednią taśmę do stylu naszego wnętrza. Z pomocą taśmy wykonamy nie tylko ozdobną ramę lustra, ale i dekoracyjne wzory na całej jego powierzchni.

Muszelki, szyszki

Jeżeli chcemy by nasze lustro zmieniało się jak pory roku wówczas do dekoracji możemy użyć sezonowych ozdób. W okresie wiosennym mogą być to sztuczne kwiaty, latem muszelki, jesienią szyszki, a zimą laski cynamonu.

Wykonanie

Teraz znajdźmy sobie spokojne miejsce w którym wygodnie będzie nam pracować oraz przygotujmy wszystko co będzie potrzebne do wykonania wybranej dekoracji.

Zrób to sam: rama do lustra z jutowego sznurka w marynistycznym stylu

Dzięki kilku prostym krokom stworzysz prostą i efektowną ramę ze sznurka. Do samodzielnego wykonania takiej dekoracji potrzebujesz okrągłego lustra. Może być zarówno nowe jak i z odzysku co będzie dodatkowo eko. Przygotujmy sznurek o odpowiedniej grubości, nożyczki, lakma klej do luster, klej na gorąco, obcęgi oraz materiał do podklejenia lustra – może to być tektura, cienka płyta osb lub filc. Do wykonania naszego lustra wybraliśmy gruby sznurek jutowy, który sprawi, że lustro będzie idealnie pasować do stylu marynistycznego.

Krok 1
Połóż lustro na stole i dokładnie je wyczyść płynem do szyb. Włącz pistolet z klejem na gorąco, chwilę potrwa zanim będzie gotowy do użycia.

Krok 2

Pora przykleić sznurek. Najlepiej będzie zacząć od zrobienia kropki klejem na gorąco i przyklejenia początku sznurka. Następnie powoli i precyzyjnie przyklejamy sznurek wzdłuż brzegów. Jak będziemy zbliżać się do początku sznurka odmierzmy potrzebną długość sznurka. Nie proponuje robić tego na początku klejenia, gdyż po drodze może okazać się, że sznurek będzie za krótki. Skończ klejenie i pozostaw na chwilę do wyschnięcia.

Krok 3

Pora na przyklejenie „pleców” naszego lustra. Tutaj przyda nam się klej do luster 300 ml LakmaPrzygotujmy odpowiedniej wielkości materiał do którego przymocujemy lustro. Nie zapomnijmy o zamocowaniu haczyka czy uchwytu. Teraz wystarczy posmarować klejem tył lustra i przykleić do tektury czy dociętej płyty.

Największym plusem takiej wykonanej samodzielnie dekoracji jest jej wyjątkowość oraz niska cena. Warto poświęcić chwilę by wyczarować coś wyjątkowego.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *