Type to search

Jak prawidłowo korzystać z odkurzaczy piorących Karcher?

Jeszcze do niedawna odkurzacze piorące wykorzystywane były przede wszystkim w obiektach usługowych. Coraz częściej pojawiają się jednak w domowych gospodarstwach. Urządzenia te pozwalają w łatwy sposób zadbać o dywany, wykładziny, linoleum, parkiet czy panele. Sprawdzają się też podczas czyszczenia tapicerki. Ze względu na mnogość funkcji, sposób ich użytkowania może wydawać się na początku skomplikowany. Jak korzystać z odkurzacza piorącego?

Jak działają odkurzacze z funkcją prania?

Przed użyciem sprzętu warto zapoznać się z jego budową. Jednymi z głównych elementów są zbiorniki na wodę czystą i brudną. Zależnie od modelu mają one różną pojemność. Wśród chętnie wybieranych pojawia się m.in. odkurzacz piorący Karcher, do którego można wlać aż 8 litrów cieczy. Właściwy rodzaj odkurzacza należy dopasować do indywidualnego zapotrzebowania. Co należy zrobić przed przystąpieniem do sprzątania?

We wskazanym zbiorniku należy umieścić czystą wodę z odpowiednim detergentem. Bardzo ważne jest tutaj stosowanie środków dedykowanych odkurzaczom piorącym. Próba wyczyszczenia dywanu nieodpowiednim specyfikiem mogłaby poskutkować zniszczeniem jego powierzchni. Dostępne są detergenty w płynie i proszku. Pierwsze z nich sprawdzają się w przypadku delikatnych powierzchni o krótkim włosiu, takich jak tapicerka lub wykładziny. Osoby posiadające grube dywany powinny zdecydować się na proszek czyszczący.

Czyszczenie dywanu odkurzaczem piorącym

Przed przystąpieniem do czyszczenia na mokro należy usunąć suche zabrudzenia. Większość modeli umożliwia również tradycyjne odkurzanie, dlatego wszystkie zabiegi pielęgnacyjne można przeprowadzić z wykorzystaniem jednego sprzętu. Przygotowany odkurzacz Karcher musi mieć zamocowany filtr do pracy na mokro i odpowiednie ssawki ekstrakcyjne. Po przygotowaniu wody z detergentem we właściwym pojemniku należy już tylko wybrać sposób czyszczenia.

Pranie jedno- czy dwuetapowe?

Jeśli powierzchnia nie jest zbyt mocno zabrudzona, można uruchomić jednocześnie pompę podającą detergent i turbinę ssącą. Podczas powolnego i dokładnego przesuwania dyszy do siebie, odkurzacz będzie opryskiwał dywan i zasysał brudną już ciecz. Po zabiegu można pozostawić go do wyschnięcia lub wywiesić a zewnątrz.

W przypadku większych zabrudzeń zaleca się uruchomić tylko pompę podającą i dokładnie spryskać powierzchnię detergentem. Zużytą ciecz z detergentem należy zebrać po kilkunastu minutach, kiedy środek dokładnie rozpuści brud.

Poszczególne odkurzacze piorące marki Karcher posiadają wiele funkcji, dzięki którym możliwe jest kompleksowe zadbanie o porządek w domu lub miejscu pracy. Przestrzegając powyższych wskazówek można efektywnie przeprowadzić podstawowe czyszczenie na mokro.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *