Type to search

Częste delegacje, praca w terenie? Pomocą – rozwiązania telematyczne

Zawód przedstawiciela handlowego czy reprezentanta regionalnego bez wątpienia do najłatwiejszych nie należy. Częste wyjazdy są bardzo wymagające zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Każdy przedstawiciel chciałby szybko i bez stresu dotrzeć do celu podróży bez kluczenia po labiryncie miejskich uliczek. Z kolei każdy prezes marzy, aby koszty utrzymania jego floty samochodowej były jak najmniejsze.

Czy warto korzystać z rozwiązań telematycznych?

Pracodawcy, aby zbudować i obsługiwać flotę pojazdów, są zmuszeni do skrupulatnego liczenia kosztów i optymalizacji wszystkich przejazdów służbowych. Samochody firmowe powinny zostać również dopasowane do warunków pracy i zadań, które będą z ich pomocą realizowane. Czego innego będzie potrzebował przedstawiciel handlowy, czego innego serwisant techniczny, a zupełnie czego innego będzie wymagał kierowca ciągnika siodłowego z naczepą. W każdym z tych przypadków warto zastanowić nie tylko nad doborem właściwego auta, ale także nad rozwiązaniami telematycznymi, które niewątpliwie ułatwiłyby wykonywanie codziennych obowiązków i pozwalałyby panować nad finansami przedsiębiorstwa.

Jednym z ciekawszych rozwiązań z dziedziny telematyki jest platforma WEBFLEET, która pozwala na wieloaspektowy monitoring pojazdów. Dzięki niej wszystkie podróże na koszt firmy będą bardzo szczegółowo rejestrowane. Jest to możliwe dzięki użyciu zaawansowanej technologii umożliwiającej komunikację między centralą, kierowcą i pojazdem – urządzenie służy nie tylko do lokalizowania samochodu, ale rejestruje również jego parametry. Takie inteligentne połączenie zapewnia możliwość reakcji na sytuacje kryzysowe w czasie rzeczywistym, co skutkuje zwiększeniem elastyczności. Ponadto doskonała nawigacja w oparciu o mapy Google oraz obraz z Google Street View zapewniają znacznie większy komfort kierowcy i dają pewność, że otrzymamy ważne informacje o zmianach w ruchu drogowym.

Optymalizacja kosztów utrzymania floty to jedno z priorytetowych zadań w każdej firmie. Dzięki WEBFLEET można na bieżąco korygować trasę przejazdu oraz analizować zużycie paliwa, styl jazdy i parametry techniczne pojazdu. Kierowcy korzystający z WEBFLEET otrzymują dostęp do wygodnego i niezwykle ergonomicznego narzędzia, które ułatwi nawigację oraz dostarczy niezbędnych informacji o efektywności pracy poszczególnych pracowników.

Kompleksowe działanie na każdym etapie podróży oraz możliwość pracy na wielu urządzeniach mobilnych jest niewątpliwą zaletą rekomendowanego oprogramowania. Warto mieć na uwadze, że wszelkie firmowe dane są przechowywane zgodnie ze najlepszymi standardami bezpieczeństwa, co potwierdza certyfikat ISO 27001.

Podsumowanie

Znalezienie odpowiednich rozwiązań cyfrowych usprawniających działanie przedsiębiorstwa jest dziś bardzo trudne ze względu na dynamiczny rozwój wielu technologii i coraz większy wybór dostępnych rozwiązań. Optymalizacja kosztów ponoszonych na pojazdy służbowe może być bardziej przyjazna przy zastosowaniu nowoczesnych produktów z zakresu telematyki. Usprawnić ją może m.in. implementacja platformy WEBFLEET.

źródło: webfleet.com/pl_pl/webfleet – fleet manager

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *