Type to search

Kolejne eliminacje VTEC CUP POLAND pod patronatem salonu Honda Autowitolin – jak było?

VTEC CUP POLAND to jedyna impreza tego typu w Polsce. Jest to puchar w trybie time-attack – konkurs na jak najlepszy czas na wyznaczonych torach przeznaczony dla właścicieli samochodów Hondy. Założyciel marki, Soichiro Honda, od początku stawiał na wyścigowy charakter jego samochodów. „Jeśli Honda nie będzie się ścigać, nie będzie Hondy” – tak mawiał. Dzisiaj, pomimo ekspansji koncernu, szefostwo Hondy postanowiło pilnować tradycji i życzeń założyciela i tak powstało VTEC CUP POLAND. Organizowany przez salon Hondy wyścig dostępny dla każdego, kto tylko ma samochód marki Honda i trochę smykałki do jazdy na czas.

Kategorie

Dzisiaj Honda to przede wszystkim samochody osobowe codziennego użytku, ale element sportów motorowych i Formuły 1 pozostał w genach marki. Na wyścig przyjechać może każdy i spróbować swoich sił niezależnie od tego, czy jest właścicielem miejskiej Hondy Jazz, SUV-a CR-V czy troszkę podrasowanego klasycznego Civica. Klasyfikowany jest wtedy w kategorii STREET, w której zabroniona jest większość modyfikacji samochodu, szczególnie tych aerodynamicznych. Kategoria PRO dzielona na trzy podkategorie to smaczek dla wszystkich zapalonych fanów motoryzacji, tych szukających wrażeń i czegoś więcej. W PRO startują mocno zmodyfikowane auta, często takie, które po normalnej drodze publicznej poruszać się nie mogą. Tutaj nic nie hamuje wyobraźni mechaników. Zawodnicy mogą również wystartować w kategorii OPEN – niezależnie od marki samochodu.

Wyścig pod patronatem Hondy Autowitolin

W sierpniu br. na niedawno powstałym torze Łódź odbyły się trzecie eliminacje w ramach pucharu, a wyścig zorganizowano pod patronatem warszawskiego dealera Hondy – salonu Autowitolin. W wydarzeniu udział wzięło aż 57 zawodników ścigających się na niemal 1,5 kilometrowym torze, który wymusza pokonanie 15 zakrętów. Wydarzeniu towarzyszyły nie tylko emocje związane z wyścigiem, ale również możliwość spotkania pasjonatów japońskiej marki. Warto podkreślić, że najstarsze samochody zgłoszone do wyścigu pochodziły z lat 80. Nie mogło oczywiście zabraknąć pojazdu przeznaczonego do jazdy sportowej, jakim jest Civic Type-R.

Salon AutoWitolin postanowił dodatkowo urozmaicić eliminacje, zachęcając zawodników do wystartowania w dodatkowym wyzwaniu – AutoWitolin Sport+ Challenge. 11 śmiałków postanowiło siąść za kierownicą Condy Civic Sport+ z silnikiem 1,5 Turbo, by spróbować ustanowić jak najlepszy czas przejazdu przez tor. Czas uzyskany przez najszybszego zawodnika (1:07,895) był tylko nieco dłuższy niż czas uzyskany w czasie wyścigu kategorii PRO (0:56,955).

Podsumowanie

VTEC CUP POLAND to dla wielu fanów marki Honda jedyna okazja, by sprawdzić się na torze. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie całym wydarzeniem. Eliminacje w Łodzi zorganizowane pod patronatem warszawskiego salonu Honda Autowitolin z pewnością należały do udanych. Oprócz sportowych emocji uczestnicy mogli poznać innych fanów marki i nawiązać ciekawe kontakty. Mamy nadzieję, że kolejne wyścigi będą równie udane w ramach VTEC CUP POLAND będą równie udane.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *