Type to search

Laptop do pracy biurowej – kluczowe parametry

Praca biurowa, w tym momencie często zdalna, wymusza posiadanie dobrego laptopa z niezawodnymi podzespołami, odpowiednim ekranem i pojemnym dyskiem. Na jakie parametry notebooka powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem? Poniżej krótki poradnik.

Przewaga dysku SSD nad HDD

To podstawa, nawet dla kompletnego laika, ponieważ dysk SSD to rozruch systemu w zaledwie kilka sekund, a to realna przewaga dla użytkownika, nawet po pilnym telefonie od pracodawcy. Możesz również poprosić o połączenie dysku SSD, tylko pod system i dysku HDD o większej pojemności do oddzielnych projektów. W ten sposób zwiększysz możliwości realizowania bardziej rozbudowanych zadań, chociażby związanych z obróbką wideo.

Im więcej pamięci RAM, tym lepiej dla komfortu obsługi aplikacji

Bez szybkiej pamięci RAM człowiek po prostu traci nerwy i czas. Aplikacje działają wolno, wiecznie ładują, albo blokują w niespodziewanych momentach. Chcesz uniknąć takich problemów? Zainwestuj w laptop z minimum 16 GB RAM, a najlepiej jeszcze więcej. Nawet najlepszy procesor bez RAM nie udźwignie pracy ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Procesor, właściwie dowolny, a najlepiej z technologią do podkręcania

Procesor odpowiada za moc obliczeniową, ale nawet model z średniego zakresu cenowego w zupełności wystarczy. W niektórych laptopach znajdziesz dedykowane oprogramowanie do zautomatyzowanego podkręcania procesora, co pozwoli na zwiększenie mocy po wystąpieniu takiej potrzeby. To dobra propozycja dla ciągle rozwijających się specjalistów, często aktualizujących oprogramowanie.

Ekran? Matowy i Full HD obowiązkowo

Full HD i rozdzielczość 1920×1080 to maksymalny komfort pracy, przyjemne kolory i przede wszystkim doskonała widoczność elementów. Co do wielkości ekranu 14-15 cali najczęściej wystarczy, ale jeżeli chcesz w coś pograć po pracy na laptopie zainwestuj w 17 cali, koniecznie w matrycę matową przekładającą się na mniejszy ból oczu, głowy.

Sprawdzona rekomendacja

Laptop Dell XPS 9500 i7/16GB RAM/512 GB – pojemność dysku, GTX 1650 Ti/ekran Full HD to propozycja dla profesjonalistów oraz graczy pragnących zrelaksować się po cięższym dniu przy ciekawej produkcji. Komputer pracuje w rozdzielczości 1920×1200 px i wyróżnia się matowym, wysoko ocenianym przez użytkowników ekranem. Przekątna 15,6 cala to propozycja uniwersalna, ale bardziej pod pracę zdalną, pod podróże i szybkie przemieszczanie w torbie, czy plecaku. Dell zintegrował laptopa z Windowsem 10 PRO i z kamerą IR pod prowadzenie wideokonferencji. 64 GB RAM to pewność płynnej pracy nawet z zaawansowanymi aplikacjami, oprogramowaniem do obróbki wideo i nie tylko. Jeżeli siedzisz długo przed komputerem docenisz technologię Eyesafe obniżającą natężenie niebieskiego, szkodliwego światła. Marka Dell słynie z laptopów, które trzymają stabilną temperaturę, nie przekraczają praktycznie nigdy niedozwolonych wartości, a przez to unikasz realnie kosztownego serwisu.

Słowo na zakończenie

Kluczowe parametry wyboru laptopa do pracy biurowej to szybki dysk SSD, dużo pamięci RAM, matowy ekran z niską emisją niebieskiego światła, procesor dobrej jakości lub z funkcją doraźnego podkręcania i oczywiście solidne chłodzenie, trzymanie bezpiecznej temperatury. Wiele dobrych komputerów znajdziesz w sklepie z laptopami online.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *