Type to search

Monitoring wysokiej rozdzielczości – zobacz różnicę

Skutecznym rozwiązaniem w zakresie systemów zabezpieczeń i systemów monitoringu budynków mieszkalnych, biznesowych oraz użyteczności publicznej jest monitoring wysokiej rozdzielczości. Zapewnia wysoką efektywność oraz bardzo czytelny obraz zarówno na nagraniach, jak i w czasie rzeczywistym. Czym jest monitoring wysokiej rozdzielczości i jakie typy rozwiązań znajdziemy na rynku?

Rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów

Bez dwóch zdań monitoring wysokiej rozdzielczości to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Ten typ zabezpieczeń to zestaw urządzań nadzoru wizualnego, czyli kamer, które dodatkowo mogą być wyposażone w opcje rejestracji dźwięku. System umożliwia rejestrację obrazu w rozdzielczościach minimum 720p HD i wyższych, a także podgląd tego obrazu w czasie rzeczywistym. To sprawia, że rozdzielczość jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku tradycyjnych modeli monitoringu analogowego.

Monitoring IP – czym jest?

Popularną technologią wysokich rozdzielczości są kamery IP. Na rynku funkcjonują one od lat i umożliwiają przetwarzanie obrazu w wysokich rozdzielczościach. Monitoring IP opiera swoje działanie na modułach sieciowych i protokole internetowym, dzięki czemu przesyłają sygnał cyfrowy. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko wysoka rozdzielczość obrazu, ale także możliwość skalowania systemu i dostosowywania go do indywidualnych potrzeb klientów. Zestaw monitoringu IP PoE to bardzo skuteczne rozwiązanie. Do jego podłączenia stosuje się zazwyczaj switche PoE (Power over Ethernet) stąd nazwa. Służą one do zasilania kamer IP, dzięki wykorzystaniu w instalacji kabli teleinformatycznych.

Kamery stosowane w monitoringu wysokiej rozdzielczości

Podstawowym elementem monitoringu IP PoE są profesjonalne kamery, które zapewniają wysoką rozdzielczość rejestrowanego i przesyłanego obrazu, a także niezawodność działania. Prawdziwym hitem jest kamera 4k ultra hd, która zapewnia rejestrację i podgląd obrazu w ultra wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu nie umkną nam żadne szczegóły. Dobrej jakości monitoring to także skuteczniejsze zabezpieczenie przed ewentualnymi kradzieżami, a nowoczesne kamery mogą pozostać na widoku lub ukryte. Połączenie tych rozwiązań sprawi, że kamery będą działały prewencyjnie, a w przypadku ich ukrycia nie zostaną zauważone przez włamywaczy.

Zalety monitoringu wysokiej rozdzielczości

Zastosowanie w swoim domu, mieszkaniu lub firmie monitoringu wysokiej rozdzielczości niesie ze sobą wiele zalet. Podstawową jest oczywiście wysoka jakość rejestrowanego obrazu, dzięki czemu nagranie może posłużyć jako ważny materiał dowodowy. Dobrej jakości obraz sprawi, że zauważymy na nim nawet najdrobniejsze szczegóły. Ponadto taki system zabezpieczeń pozwala na transmisję bezprzewodową, co ułatwia montaż monitoringu. Technologia informatyczna pozwala na liczne integracje i intuicyjną konfigurację w przypadku łączenia kamer w zestawy. W przypadku monitoringu wysokiej rozdzielczości IP nie ma konieczności posiadania rejestratora, ponieważ kamery mogą rejestrować obraz bezpośrednio na kartach pamięci.

To wybrane atuty monitoringu wysokiej rozdzielczości, dzięki którym szybko zobaczysz różnicę w porównaniu z tradycyjną technologią analogową.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *