Type to search

Uśmiech skrojony na miarę, czyli na czym polega projektowanie uśmiechu

Piękny, promienny uśmiech to bez wątpienia ozdoba każdej twarzy – oczywiście pod warunkiem, że możemy pochwalić się jego estetycznym wyglądem oraz idealnie równymi, prostymi, jasnymi zębami. Niestety nie każdego z nas natura obdarowała naturalnie pięknym uśmiechem. Wszelkie widoczne wady naszego uzębienia mogą stać się przyczyną złego samopoczucia i niskiej samooceny.

W dzisiejszych czasach, w dobie rozwoju oraz postępu wszystkich gałęzi medycyny i stomatologii nie jesteśmy skazani na posiadanie brzydkich zębów oraz krzywego zgryzu. Profesjonalne gabinety dentystyczne oferują szereg usług, które w zdecydowany sposób mogą poprawić estetykę naszego uśmiechu. Zabiegom takim często towarzyszą jednak obawy. Jak będzie wyglądał mój uśmiech po wstawieniu implantu? Czy efekt wybielania zębów nie będzie zbyt mocny? Czy określony zabieg nie wpłynie na wyraz mojej twarzy?

Nowoczesne metody w stomatologii estetycznej pozwalają nam przewidzieć, jak zmieni się nasz uśmiech i jak będzie wyglądać nasza twarz po zabiegu. Każdy z nas może zdecydować się na zabieg cyfrowego projektowania uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Rewolucja w stomatologii estetycznej

Najlepsze gabinety stomatologiczne oferują dziś swoim klientom wspólne zaplanowanie całego procesu leczenia zębów oraz zgryzu, biorąc pod uwagę indywidualne oczekiwania pacjentów i ich wyobrażenia odnośnie do efektu końcowego, jaki mają zamiar otrzymać. Leczenie stomatologiczne zwykle obejmuje redukcję ubytków, zlikwidowanie przebarwień powstałych na zębach na skutek picia kolorowych napojów, diety oraz przyjmowania różnego rodzaju leków, a także terapię wad zgryzu. Cały plan leczenia jest sporządzany przez stomatologa wraz z czynnym udziałem klienta – pod uwagę bierze się jego charakter, osobowość, układ szczęki oraz twarzy, mimikę, a także przede wszystkim wizję tego, jak jego uśmiech ma prezentować się w rezultacie końcowym.

Przebieg procesu cyfrowego projektowania uśmiechu:

  • Cały proces zwykle rozpoczyna się od wykonania serii zdjęć oraz filmów obejmujących wygląd uzębienia oraz twarzy zarówno na zewnątrz, jak i od środka. Wykonuje się również skany wewnątrzustne uzębienia pacjenta.
  • Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie bardzo dokładnego oraz szczegółowego wywiadu z pacjentem na temat jego oczekiwań, co do rezultatu zabiegów. W trakcie rozmowy pozyskuje się również informacje o wszelkich przebytych chorobach, które mogłyby wpłynąć na leczenie stomatologiczne.
  • Następnie ma miejsce bardzo dokładna analiza zależności zachodzących pomiędzy poszczególnymi elementami twarzy pacjenta – mimiką, rysami, ustami, zębami oraz uśmiechem.
  • W kolejnym kroku możliwe jest wykonanie na specjalnych planszach projektu nowego uśmiechu przez stomatologa – oczywiście z czynnym udziałem klienta.
  • Bardzo często konieczne okazuje się skonsultowanie działań ze specjalistami z różnych gałęzi stomatologii takich jak protetyka, endodoncja, periodontologia, ortodoncja czy też chirurgia szczękowa.
  • Po wykonaniu wszystkich wcześniejszych kroków możliwe jest sporządzenie całego szczegółowego planu leczenia obejmującego zwykle kilka etapów oraz wycenę kosztów poszczególnych zabiegów.

Projektowanie uśmiechu to doskonałe rozwiązanie, coraz częściej oferowane przez współczesne gabinety stomatologii estetycznej. Ważne jest, aby nad naszym uśmiechem mogli współpracować stomatolodzy różnej specjalizacji. Warto mieć to na uwadze, kiedy będziemy poszukiwać odpowiedniego gabinetu do przeprowadzenia zabiegu.

Stomatologia estetyczna to specjalizacja, która prężnie się rozwija i daje nam coraz więcej możliwości. Dzięki zaprojektowaniu własnego uśmiechu mamy możliwość zobaczyć, jak będzie wyglądać nasz uśmiech i cała twarz po planowanych zabiegach . Powinno to skutecznie rozwiać nasze obawy. DSD to doskonały sposób, by pozbyć się poczucia dyskomfortu ze względu na zły stan naszego uzębienia. Zabieg pozwoli nam cieszyć się pięknym, promiennym uśmiechem.

Inspirowane: Triodent.com.pl – implanty nobel biocare

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *