Type to search

Suchość pochwy podczas zbliżenia – jak pokonać problem?

Suchość pochwy to problem, który może odebrać Ci radość ze zbliżenia. Dlatego warto znaleźć i usunąć jego przyczynę. Pomóc może także specjalny żel intymny, czy prezerwatywy z dodatkową ilością środka nawilżającego. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci pokonać problem z suchością pochwy.

Co może być przyczyną suchości pochwy?

Suchość pochwy to dolegliwość, która nie tylko utrudnia współżycie, ale jest przyczyną dyskomfortu odczuwanego na co dzień. Towarzyszy jej nie tylko uczucie suchości, ale także swędzenie i pieczenie, ból (podczas współżycia, a nawet w czasie chodzenia), upławy i krwawienie z pochwy.

Jakie mogą być przyczyny tego typu problemu? Za główną uznaje się zmiany hormonalne spowodowane m.in.:

  • zakażeniami pochwy,
  • ciążą i porodem,
  • karmieniem piersią,
  • stosowaniem antykoncepcji hormonalnej,
  • menopauzą,
  • przewlekłym stresem,
  • nadmiernym spożyciem alkoholu,
  • paleniem papierosów,
  • przyjmowaniem wybranych leków (m.in. przeciwdepresyjnych),
  • nieodpowiednią dietą.

Wśród czynników, które mają zły wpływ na produkcję śluzu, wymienia się również stosowanie mocno perfumowanych środków higieny.

Aby skutecznie walczyć z problemem suchości pochwy, należy najpierw znaleźć jego przyczynę. Jeśli jest to zakażenie grzybami lub bakteriami lekarz może zdecydować o konieczności podawania leków doustnych, lub dopochwowych. Zawierają one składniki, takie jak olejek herbaciany, kwas borny, czy chloreksydyna. Jeśli zmagasz się z suchością pochwy, w celu złagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości podczas seksu pomocne będzie również stosowanie np. prezerwatyw nawilżanych lub żelu intymnego.

Jak poradzić sobie z problemem suchości pochwy podczas seksu?

Zbyt mała ilość śluzu wiąże się z dyskomfortem podczas współżycia. Ma to negatywny wpływ na życie seksualne – dlatego warto, jak najszybciej znaleźć skuteczne rozwiązanie.

Oprócz zmian hormonalnych, czy infekcji przyczyną problemu może być zbyt krótka gra wstępna. Spróbuj ją przedłużyć, wykorzystując specjalne żele i prezerwatywy gwarantujące dodatkową stymulację. Dobrym pomysłem będzie zakup tych, które mają zmysłowy zapach (np. truskawkowy, wiśniowy), prążkowaną powierzchnię zapewniającą dodatkową stymulację lub są wykonane z supercienkiego materiału dającego maksymalne poczucie bliskości.

Jeśli zmagasz się z problemem suchości pochwy, możesz sięgnąć również po prezerwatywy nawilżane. Zawierają one dodatkową ilość środka nawilżającego, co pozwala pozbyć się uczucia dyskomfortu w czasie seksu.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie żelu nawilżającego. Znajduje on zastosowanie zarówno w czasie stosunku, jak i gry wstępnej. Jeśli chcesz użyć go do masażu erotycznego, który pobudzi zmysły i poprawi nawilżenie pochwy, wybierz np. produkt 2w1 o zmysłowym zapachu. Do wyboru masz m.in. żele z dodatkiem aloesu, które mają działanie zarówno nawilżające, jak i kojące. W sprzedaży dostępne są również produkty zawierające prebiotyki. Mają one korzystny wpływ na pH pochwy, a ponadto sprawiają, że nawet przy suchości pochwy seks nie wiąże się z uczuciem dyskomfortu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *